29.05.2020 14:07
for all
106 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Белебеха Іван Олексійович

"Світоглядні перлини української національної ідеї". Сторінки з книги Івана Белебехи

«Світоглядні перлини української національної ідеї». Сторінки з книги Івана Белебехи

Частина Десята

Самоорганізація нації

Ця книга була перевидана у Києві, на початку 2020 року, Народним художником України, незалежним істориком, філософом і поетом Сядристим Миколою Сергійовичем. Видання можна придбати в Музеї мікромініатюри, де зберігаються роботи Майстра, за адресою вул. Лаврська, 21 (Національний історико-культурний заповідник Києво-Печерська Лавра).********************************************************************

"3.4. Самоорганізація нації


Самоорганізація української нації найяскравіше проявилася у культурі: мова, пісня, танець, обряди, традиції, вірування - ще задовго до Р.Х., котрі виражені у символіці та світогляді, що не зникли і в наші часи. Українська символіка суттєво відрізняється від інших народів і має під собою світоглядне підгрунтя. Усе це є дорогими скарбами як давніх, так і сучасних українців, а тому служили і служать національній єдності, самоорганізації.


Українська Національна Ідея є теоретичним і водночас прикладним інструментом самоорганізації Української Нації. У сучасних умовах самоорганізації нації може здійснюватись шляхом утворення українських колективів на підприємствах, у територіальних громадах з метою захисту українських інтересів. Водночас має відбутися обрання лідерів цих колективів, а також:


1. Лідерів сільських, селищних, містечкових українських громад.

2. Районних лідерів - представниками первинних громад.

3. Обласних лідерів - представниками районних громад.

4. Лідера нації - представниками обласних громад.


Складаються програми і плани діяльності на малу і велику перспективи, розгортається практична робота.


Як гегемон суспільства і держави, українська нація має утворити свій національний центр, який би контролював діяльність влади (центральної та самоврядної), займався національною ідеологією серед членів нації. У цих умовах нація повинна мати свої самоврядні добровільні управлінські структури:


а) національну раду; б)моніторинговий комітет за діями органів державної та самоврядної влади, включаючи вибори; в) штаб дружинників по підтримці правопорядку в кожній самоврядній структурі; г) допомогти національним меншинам організувати свої етнічні управлінські центри.


Кожна етнічна група в Україні має створити свої самоврядні управлінські органи, які б захищали власні інтереси на українській території. Кримськотатарський народ уже має свої самоврядні служби.

Національний розвиток у сучасних умовах без орієнтації на УНІ - неможливий. Нація не знає, що робити. Не знає, як обрати гідну людину на становище Лідера нації. Нація перебуває у глухому куті. Її потрібно навчити національній і політичній поведінці. Усі ці норми поведінки перебувають у Національній ідеї.


Кожна нація має природну мету - бути вільною у власній державі.

Самоорганізація української нації в умовах незалежної держави (1991 - 2011) не втратила свого значення й актуальності, бо нація має ще дуже багато нерозв`язаних проблем, які стосуються осмислення свого місця у сучасній державі. Вона повинна вирішити проблему - яку державу маємо будувати, як зберігати культуру в умовах тотальної глобалізації, як ввести у дію Національну Ідею, виплекати національного Лідера, сформувати українську національну еліту та багато інших.


Перед українством стоїть невідкладна проблема: відвоювати, визволити зрусифікованих українців з російської шовіністичної ідеології, аби приєднати їх до рідного, українського середовища, до рідної культури, до рідної мови.


"У зорях небесних великий закон -

Написаний, золотолитий...

Закон над закони: свій рідний край

Над усе ти повинен любити" (Ян Неруда, з "Космічних пісень").


***

Двадцять років Україна перебуває у статусі незалежної держави. За цей час інші колишні союзні республіки здійснили значний поступ у розвитку багатьох сфер державно-суспільного ладу. Україна, на жаль, рухається не вперед, а назад. У чому причина? Основною причиною нашого падіння стало те, що український народ і основна його частина - українська нація - не допущені до управління державою. Українська нація як була до 1991 року другорядною величиною у державному житті, такою вона і залишилася - в період так званої незалежності. Виборчі закони не передбачали, що у державному управлінні етнічні групи займали таку ж саму питому вагу, як і в суспільстві.


Українська нація вийшла з СРСР слабкою фізично, морально, духовно. Її потрібно було оздоровити шляхом залучення до управління державою. Цього не було зроблено, і як наслідок - у вищому законодавчому органі (ВРУ) формується більшість, яка суперечить структурі населення в країні. Звідси продукуються закони в інтересах парламентської більшості, а не більшості у суспільстві.


У таких умовах УНІ не могла спрацювати, бо державна влада, яка зобов`язана була її підтримувати і розвивати, діяла і діє проти неї. Парадокс? Так!


Ось чому в сучасних умовах дуже важко віднайти центральний елемент українського буття, таємницю гальмування та занепаду України.


Саме тому пульсує нагальна проблема поставити на службу Україні її Національну Ідею. Це - Прапор нації, сутність її і мета.Загальний зміст УНІ залишається незмінним. Вона творилася українським етносом свідомо та підсвідомо протягом багатьох тисячоліть щасливого і нещасливого буття, але не знаходила колись, не знаходить, на жаль, і тепер однозначного трактування та формулювання; саме тому потребує всенаціональної підтримки".

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 30.05.2020 06:11  Борис Кост... => © 

Про Гулу чув, а Стемоусова не знаю. Треба подивитись. Дякую за інформацію! 

 29.05.2020 22:31  © ... 

Дякую, пане Борисе, за докладний коментар, за небайдужість. Я слідкую за тим, які постаті - НОВІ - з`являються сьогодні на обрії українського Буття. Мені подобається, у першу чергу, Михайло Саакашвілі, екс-президент Грузії. Хоч і НЕ НОВИЙ, хоч і НЕ НАШ, але все одно - НАШ. Це - у двох слов...

 29.05.2020 17:17  Борис Кост... => © 

Про "ЛІДЕРА НАЦІЇ" - вкрай слушно! Це те, про що я кажу вже дуже давно - Україні потрібен не президент, а ПРОВІДНИК, тобто ЛІДЕР НАЦІЇ! Певною мірою, в сусідній Білорусі це сталося - Бацька Лукашенко, хоча і є зразковим СОВКОМ, але, як не крути, він задовольняє потреби більшості населен...