Найновіші публікації в розділі «Річниця»

Пошук по сайту

 • 5 | 2

  140-річчя від дня народження Лесі Українки«140-річчя від дня народження Лесі Українки»

   © Мар Мишка

  Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) – найславетніша українська поетеса – народилася 25 лютого 1871 року в м. Новоград-Волинському. В інтелігентній родині Косачів (мати письменниця Олена Пчілка, батько – громадський і культурний діяч) часто влаштовувались вечори, домашні концерти, збиралися письменники, художники і музиканти.

 • 159 лет со дня рождения Роберта Льюиса Стивенсона«159 лет со дня рождения Роберта Льюиса Стивенсона»

   © Мар Мишка

  Кто в детстве не слышал этих строк, принадлежавших перу хорошо известного шотландского писателя Роберта Льюиса Стивенсона.
  Льюис Стивенсон родился 13 ноября 1850 года в Эдинбурге. В детстве Льюис перенес болезнь легких и впоследствии болел туберкулезом. Первая книга Стивенсона вышла в свет, когда писателю было 16 лет. Захватывающие приключения, увлекающие сюжеты, авантюра в каждом произведении автора.

 • 188 лет со дня рождения Фёдора Михайловича Достоевского«188 лет со дня рождения Фёдора Михайловича Достоевского»

   © Мар Мишка

  Фёдор Михайлович Достоевский родился 30 октября (11 ноября) 1821 года. Семья Достоевских происходит из дворянского рода, которое проживало в имении Достоево (нынешняя территория Белоруссии). По некоторым данным именно от названия имения и происходит фамилия Достоевский. Дети Михаила Достоевского, а их в семье было 7, учились в приватных пансионах. Старшие сыновья, а это Федор и Михаил, учились в Петербурге.

 • 2 | 4

  145 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського«145 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського»

   © Мар Мишка

  17 вересня 1864 року у місті Вінниця народився майбутній український письменник, громадський діяч Михайло Михайлович Коцюбинський. Михайло Михайлович, був людиною широких інтересів, знав дев’ять іноземних мов, багато подорожував, побував у багатьох містах Європи.

 • 5 | 2

  Річниця від дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча Олеся Гончара«Річниця від дня смерті видатного українського письменника та громадського діяча Олеся Гончара»

   © Мар Мишка

  Олесь Терентійович Гончар народився 3 квітня 1918 року. Своє дитинство провів у бабусі й дідуся на слободі Сухій Полтавської області, куди переїхав у трирічному віці після смерті матері. Навчався в рідному селі, а після закінчення школи вступив у технікум журналістики. Саме в цей час працював у редакції районної газети „Розгорнутим фронтом” с. Козельщина та пробував себе як письменник. У вересні 1939 року вступив в Харківський державний університет на факультет журналістики. Тоді ж були написані оповідання „Черешні цвітуть” та „Іван Мостовий”.

 • День народження Панаса Мирного«День народження Панаса Мирного»

   © Мар Мишка

  Панас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера в місті Миргороді на Полтавщині.
  Перші вісім років провів на службі у казначействі в невеликих містах Полтавщини. Саме на цей час припадають його перші спроби літературної творчості та фольклористичної діяльності.

 • 5 | 3

  Річниця від дня народження Михайла Стельмаха«Річниця від дня народження Михайла Стельмаха»

   © Мар Мишка

  Михайло Панасович Стельмах народився 11(24) травня 1912року у селі Дяківці Літинського району на Вінниччині в родині селянина.
  Михайло Стельмах автор багатьох книжок для дітей, драматург, фольклорист. Перші свої твори написав будучи вже вчителем, а перша збірка поезій «Добрий ранок» вийшла під редакцією А. Малишка у 1941 році.

 • 3 | 2

  200-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя«200-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя»

   © Мар Мишка

  Народився Микола Васильович 20 березня (1 квітня) 1809 року в селі Великі Сорочинці (зараз Миргородський район Полтавської області, Україна). Зростав у творчій сім`ї - батько Василь Панасович був відомим українським письменником, товаришував з Котляревським, Капністом, добре знав Гнєдича, Нарежного; ставив на сцені театру Трощинського свої п’єси російською та українською мовами, а мати Гоголя часто виступала в головних ролях.

 • Річниця від дня народження Володимира Івасюка«Річниця від дня народження Володимира Івасюка»

   © Мар Мишка

  4 березня 1949 року народився у місті Кіцмань Чернівецької області в родині учителів поет і композитор, автор багатьох пісень та інструментальних композицій Володимир Михайлович Івасюк. Зацікавився музикою Володя вже у трирічному віці - слухав учительський хор у школі, куди його брали батьки.

 • 150-річчя від дня народження Шолом-Алейхема«150-річчя від дня народження Шолом-Алейхема»

   © Мар Мишка

  Шолом-Алейхем у перекладі з їдиш — мир вам. Справжнє ж ім`я — Рабинович Шолом Нохумович. Народився Шолом-Алейхем 2 березня 1959 року в родині крамаря у місті Переяслав.
  Шолом-Алейхем - український єврейський письменник. Писав переважно мовою їдиш.

Анотація до розділу «Річниця»