«Чугуївська трагедія»
© Надія КрайнюкЖалОба, сум’яттЯ в моїй душі,
І сліз гірких вже вилилось без міри.
Як боляче… І досі я не вірю…
І плачу, і пишу сумні вірші.
ЖалОба, сум’яттЯ в моїй душі,
І сліз гірких вже вилилось без міри.
Як боляче… І досі я не вірю…
І плачу, і пишу сумні вірші.
"Її душа злетіла,
наче птах,
Полинула
до вищого причалу…
За рідним домом
так засумувала,
Що вибрала туди
короткий шлях!"
Страшенний потрійний замах на існування української нації.
Всякому городу нрав і права, Всяка імієт свой ум голова, Всякому серцю своя єсть любов, Всякому горлу свой єсть вкус каков.А мні одна только в світі дума, А мні одно только не йдет с ума.
Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) – найславетніша українська поетеса – народилася 25 лютого 1871 року в м. Новоград-Волинському. В інтелігентній родині Косачів (мати письменниця Олена Пчілка, батько – громадський і культурний діяч) часто влаштовувались вечори, домашні концерти, збиралися письменники, художники і музиканти.
Кто в детстве не слышал этих строк, принадлежавших перу хорошо известного шотландского писателя Роберта Льюиса Стивенсона.
Льюис Стивенсон родился 13 ноября 1850 года в Эдинбурге. В детстве Льюис перенес болезнь легких и впоследствии болел туберкулезом. Первая книга Стивенсона вышла в свет, когда писателю было 16 лет. Захватывающие приключения, увлекающие сюжеты, авантюра в каждом произведении автора.
Фёдор Михайлович Достоевский родился 30 октября (11 ноября) 1821 года. Семья Достоевских происходит из дворянского рода, которое проживало в имении Достоево (нынешняя территория Белоруссии). По некоторым данным именно от названия имения и происходит фамилия Достоевский. Дети Михаила Достоевского, а их в семье было 7, учились в приватных пансионах. Старшие сыновья, а это Федор и Михаил, учились в Петербурге.
17 вересня 1864 року у місті Вінниця народився майбутній український письменник, громадський діяч Михайло Михайлович Коцюбинський. Михайло Михайлович, був людиною широких інтересів, знав дев’ять іноземних мов, багато подорожував, побував у багатьох містах Європи.
Олесь Терентійович Гончар народився 3 квітня 1918 року. Своє дитинство провів у бабусі й дідуся на слободі Сухій Полтавської області, куди переїхав у трирічному віці після смерті матері. Навчався в рідному селі, а після закінчення школи вступив у технікум журналістики. Саме в цей час працював у редакції районної газети „Розгорнутим фронтом” с. Козельщина та пробував себе як письменник. У вересні 1939 року вступив в Харківський державний університет на факультет журналістики. Тоді ж були написані оповідання „Черешні цвітуть” та „Іван Мостовий”.
Панас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера в місті Миргороді на Полтавщині.
Перші вісім років провів на службі у казначействі в невеликих містах Полтавщини. Саме на цей час припадають його перші спроби літературної творчості та фольклористичної діяльності.
Михайло Панасович Стельмах народився 11(24) травня 1912року у селі Дяківці Літинського району на Вінниччині в родині селянина.
Михайло Стельмах автор багатьох книжок для дітей, драматург, фольклорист. Перші свої твори написав будучи вже вчителем, а перша збірка поезій «Добрий ранок» вийшла під редакцією А. Малишка у 1941 році.
Народився Микола Васильович 20 березня (1 квітня) 1809 року в селі Великі Сорочинці (зараз Миргородський район Полтавської області, Україна). Зростав у творчій сім`ї - батько Василь Панасович був відомим українським письменником, товаришував з Котляревським, Капністом, добре знав Гнєдича, Нарежного; ставив на сцені театру Трощинського свої п’єси російською та українською мовами, а мати Гоголя часто виступала в головних ролях.
4 березня 1949 року народився у місті Кіцмань Чернівецької області в родині учителів поет і композитор, автор багатьох пісень та інструментальних композицій Володимир Михайлович Івасюк. Зацікавився музикою Володя вже у трирічному віці - слухав учительський хор у школі, куди його брали батьки.
Шолом-Алейхем у перекладі з їдиш — мир вам. Справжнє ж ім`я — Рабинович Шолом Нохумович. Народився Шолом-Алейхем 2 березня 1959 року в родині крамаря у місті Переяслав.
Шолом-Алейхем - український єврейський письменник. Писав переважно мовою їдиш.
27 січня 1839 р. народився український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, майбутній автор тексту Гімну України Чубинський Павло Платонович.