Продовження публікації про нове перевидання книги Івана Белебехи. Частина 2
з рубрики / циклу «Критика»
Академік Василь Маляренко, який в 2002-2006 роках був головою Верховного Суду України і, як ніхто інший, прекрасно знає кримінальну систему, що діє в Україні, в своїй глибоко аналітичній книзі "Роздуми про Україну та її долю" (2018 р., м. Умань - "Візаві"), на сторінці 69 пише: "Важка оцінка українського етносу, яку дав великий Іван Франко. Вдумаймося в його гіркі роздуми:
"В ту ніч в важкій задумі при вікні
Сидів я, серце мучила тривога,
Важкі питання сунулись мені:
"Чи вірна наша, чи хибна дорога?
Чи праця наша підійме, двигне
Наш люд, чи мов каліка та безнога
Він в тім каліцтві житиме й усхне?
І чому відступників у нас так много?
І чом для них відступництво не страшне?
Чом рідний стяг не тягне їх до свого?
Чом працювать на власній ниві - стид,
Але не стид у наймах у чужого?
І чом один на рідній ниві вид:
Безладдя, зависть, і пиха пустая,
І служба ворогу, що з нас ще й кпить? -
Усі ми плем`я сонне, і боляще,
І маловірне, і покус таких
До нас підходять тисячі щодня ще".
Читаючи цей сумний вірш Івана Франко, здається, що він написав його не колись, а буквально в наші дні, добре ознайомившись з діяльністю наших сьогоднішніх президентів, діяльністю Верховної Ради та українського Уряду і депутатів.
Про тяжку історичну долю українців також постійно і критично говорив найвеличніший український поет другої половини ХХ століття Олександр Олесь (1878 - 1944):
"День ми днюєм, ніч ночуєм,
Все ми бачим, а не чуєм,
І ніяк ми не згадаєм,
Що зробилось з нашим краєм,
І не знаєм, - божевільні, -
Чи в неволі ми, чи вільні". (1908 р.)
***
"Прокляття, розпач і ганьба!
Усю пройшов я Україну,
І сам не знаю, де спочину
І де не стріну я раба". (1908 р.)
Читаючи ці та подібні думки видатних людей про трагічну і важку історію України в минулому і в наш час, якими заповнені майже всі наші засоби інформації, мимоволі, рефлекторно виникає стратегічне запитання: "Що робити?"
На це запитання, глибоко і всебічно обдумано, дає відповідь доктор економічних наук, професор Белебеха Іван Олексійович (1930 - 2015) в своїй книзі "Світоглядні перлини Української Національної Ідеї", яку ви тримаєте, шановний читачу, в своїх руках.
В нашій книзі на науковій основі показана суть того, що треба зробити, щоб побудувати Незалежну Українську Державу.
Белебеха Іван - мій земляк, який все життя присвятив вивченню історії України та її народу. Він - автор 14 книг по цій проблемі. Ми були з ним друзями та однодумцями відносно української історії, і протягом багатьох років постійно обмінювались своїми книгами. Він був дуже прихильний до моєї діяльностів мистецтві та в історчному світобаченні, яке відображено в тематиці моїх книг і статтях в пресі. Для підтвердження цього факту надаю фотокопію першої титульної сторінки книги "Філософія українського світогляду", яку разом з іншими книгами мені подарував незабутній Іван Олексійович.
Загальновідомо, що правдива історія інформативно завжди спізнюється, але вона, в кінці-кінців, завжди приходить і розставляє все і всіх на свої місця. Історичне значення праць і думок Івана Белебехи в нашому постгеноцидному суспільстві, на жаль, поки ще належно не усвідомлене. Але воно обов`язково повинно стати ідеологічною і світоглядною зброєю проти ворогів України - внутрішніх і зовнішніх, і всебічно сприяти розвитку Національної Української Держави, охороні її мови, культури та історичних народних народних традицій, як це існує в усіх високорозвинених державах Європи і світу.
Книга Белебехи "Світоглядні Перлини Української Національної Ідеї" дає відповідь на вічне запитання: "Що треба робити українцям, щоб вийти з цієї вічної кризи?"
І тому ця книга є стратегічним путівником і бойовим дороговказом на шляху до нашої головної мети, із-за чого я і вирішив її перевидати, пам`ятаючи при цьому подібні думки досить відомого російського історика і філософа Дмитра Волкогонова, який теж досліджував хворобу своєї нації і говорив: "Свобода нужна не всем"; "Люди любят рабство и кумиров"; "Воровство, как и вранье, похоже, скоро станет, к нашему стыду, чертой национального характера... Горько".
Розраховано на широке коло читачів.
Сядристий М.С., Народний художник України, незалежний історик, поет і філософ. 2020 р.
Книгу доктора економічних наук, професора Івана Белебехи "Світоглядні перлини Української Національної Ідеї" ("Як побудувати Національну, справді Незалежну Українську Державу"), перевидану Народним художником України Миколою Сергійовичем Сядристим можна придбати в Музеї мікормініатюри, розташованому за адресою вул. Ларська (Івана Мазепи), 21 на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
м.Київ