«80 відсотків читачів наклеять на книжку Олександра Козинця застережну наліпку» 18+
© Саня МалашЯк пан Ніхто на прізвище Ніякий перетворився на надлюдину
Як пан Ніхто на прізвище Ніякий перетворився на надлюдину
До 1649 року російський селянин, формально вільний від часів Київської Русі, міг перейти від одного господаря до іншого раз на рік - на практиці ж ця можливість була обмежена, але теоретично вона існувала. Стара традиція Дня святого Юрія (Юріівого дня) все ще була чинною....
Рецензія Левка Воловця на восьму поетичну збірку Савчука Миколи “ “Огневерги арканів родинних”.
Дослідження Джини Колати "Грип: В пошуках смертельного вірусу" на порядок цікавіше за трилер чи детектив. Особливо коли за вікном їздить автомобіль і в гучномовець розповідає про корисність перебування вдома та миття рук.
Нещодавно вийшла друком книга Миколи Сергійовича Сядристого, Народного художника України "Тайны микротехники". Тут розповідається про виготовлення унікальних мікромініатюр художнього і технічного характеру, про секрети майстерності автора. "Кобзар" Т.Г. Шевченка - найменша у світі книга.
В 1918 році журналістка зі США з міста Денвер Кетрін Енн Портер захворіла на хворобу, що називалась тоді "інфлюенца" або просто "іспанка", яка стала найвідомішою на даний час пандемією пташиного грипу H1N1, котра забрала за приблизними підрахунками від 20 до 100 мільйонів життів (мізерні 2.5% летальності від загальної кількості інфікованих).
Читаючи ці та подібні думки видатних людей про трагічну і важку історію України в минулому і в наш час, якими заповнені майже всі наші засоби інформації, мимоволі, рефлекторно виникає стратегічне запитання: "Що робити?"
На початку 2020 року було здійснено перевидання наукової праці "Світоглядні перлини Української Національної Ідеї" ("Як побудувати Національну, справді Незалежну Українську Державу") відомого науковця і громадського діяча Івана Олексійовича Белебехи. Передмову до цієї книги написав Народний художник України, незалежний історик, поет і філософ Микола Сергійович Сядристий, ініціатор цього перевидання.
Скільки наших людей пішло до тієї донбаської безодні - страшно уявити. Добре, що вони нас прикривають і з того світу - прорвемося!
Наш мозок – це чудова річ. Неповторна і в майбутньому навряд чи буде повторена, бо комп’ютери, які розпочали свій еволюційний шлях від рахівниці та калькулятора, ніколи не зможуть захопити владу над тими, хто має проблеми з додаванням двохзначних чисел, приймає рішення спираючись на емоції, а не факти, та неперервно помиляється не даючи машинам вибудувати логіку наших подальших дій.
В багатьох питаннях Ленін був типовим диванним експертом, вперто рухався від невдачі до невдачі, умів слухати, помилявся, проявляв рішучість класичного безпринципного кризового менеджера, в чергу до якого сьогодні стали б чи не всі банкрутуючи компанії чи політичні партії, щоб вижити. Бо власне владу більшовики отримали в 1917 році лише через величезне військове, економічне та політичне банкрутство імперії.
Війна в Абхазії з боку виглядала дуже дивно, бо в ній брало участь відразу дві армії грузин: нова урядова Шеварнадзе і стара уже зі статусом повстанська Гамсахурдії, що один одну ненавиділи. Зрозуміло, що за цих обставин та підтримки абхазів росіянами і чеченцями довго конфлікт тривати не міг.
Якимось феноменальним чином Гарі вдалося зробити непримітного, маленького та миршавого Пекельного з поруділою від тютюну борідкою ледве чи не одним з найбільш яскравих персонажів. Його неможливо забути, як власне і його долю, що вклалася в єдиний потік доль тисяч віленських євреїв, які потрапили під кований чобіт німецьких Einsatzgruppen після літа 1941 року.
За сюжетом роману вілла Ескобара, що перейшла до рук інших власників нерухомості, ще містить деякі смаколики, за якими полює огидний персонаж з унікальним набором психічних вад на прізвище Шнайдер та один з колумбійських Донів. А Карі Мора, за випадковим збігом обставин, стає безпосередньою учасницею їх взаємного тертя.
«Обіцяння на світанку» Ромена Гарі абсолютний хіт про дитинство, любов, боротьбу, наполегливість та життя після смерті, яке, як виявляється, інколи існує…
Я багато разів був близький до смерті, хоча деякі з моїх перипетій іноді здавалися справді кумедними. Як тоді, влітку 1977 року. Це було перед початком домашнього виробництва героїну і відразу після виходу з психіатричної лікарні у Любяжу.
Чи хочеться комусь жити, як в Гонконзі, питання риторичне. Звичайно хочеться отримати все і відразу, приїхати на все готове в Гонконг і не задумуватися звідки воно взялося. Але в Вашій країні, де Ви живете, життя можливо далеко не гонконгське. Тому хотілося б знати, що ж наслідувати і в якій послідовності? І, якими будуть оті перші ознаки надходження того гонконгського життя?
Вся книжка це докладно й документально представлений опис численних насильств, яких допустилася більшовицька влада в основному над сільським населенням, комуністичні експерименти, що спричинили мільйонні жертви.
Взагалі стосунки Івана Мазепи і Петра Першого були більш ніж хороші. Цар полюбляв при нагоді смикати гетьмана за вуса, гетьман відповідав взаємною люб`язністю. Який кіт пробіг між ними на піку війни зі Швецією не зовсім і зрозуміло.
Колумбія – одна з найстаріших демократій на своєму континенті. Не дивлячись на близькість до США та тривалість своїх демократичних традицій, ця країна чудовий приклад того, що вибори далеко не все, а наслідки затятих політичних конфронтацій можуть увігнати цілі покоління в корупцію, злочинність та насильство, що нерідко межує з громадянською війною.
Роман "Сарум" охопив період біля 6 тисяч років: від льодовикового періоду та перших мисливців, що населяли мелові схили поблизу Солсбері, до 80-х років 20-го століття, коли практично згасли трагічні спогади по останній великій світовій війні.
Мільйони років тому на планеті Земля з`явився новий, неймовірно амбітний, наділений нечуваними здібностями убивця: людина. До появи високоефективного мозку, який змінить майбутнє планети, передували мільйони років еволюції цього вбивці.
Роман "Невідомий солдат" цікавий дещо іншою точкою зору на дещо іншу війну, про яку ми, здавалося, ніби уже все знаємо. І з якої Фінляндія змогла таки вийти зберігши свій суверенітет та незалежність від посягань велетня-сусіда.
Роман "Десниця великого майстра" Костянтина Гамсахурдія справді монументальний історичний шедевр. В міру достовірний з геніальною художньою вигадкою. Красивий, як сама Грузія, і неймовірно цікавий сюжетно.
Одним з найогидніших видів війн, винайдених людством, є громадянська війна. Якщо загарбницькі війни є продуктом амбіцій та зажерливості окремих лідерів, то громадянські війни найчастіше наслідок бідності та тривалого зубожіння, якому не може дати ради влада.
"Ніч ополудні" Кестлера саме про найвитонченіші методи налаштування культу особистості Сталіна, що неможливий був без попередньої утилізації ленінців найпершого скликання. І тисяч їх друзів та друзів друзів... І ще мільйонів зовсім випадкових людей, які щось трошки знали.
Герої роману сімейство Джоудів, раз по раз проходячи нові кола пекла Депресії, стають все безпораднішими, їх ряди рідіють. Вони не здаються без бою, але тим не менш повільно гинуть та розпорошуються на шляху до райських куточків з персиково-апельсиновими садами. Не маючи ради вони починають кувати нові ідеї, які все більше нагадують комуністичні.
Захопливою книгу не назвеш. Вона монотонна, але ця монотонність синхронна часу. І в руках вмілого режисера ця здавалося б нудна історія заграла новими фарбами в 1973 році, коли на екрани вийшов фільм-мюзікл "Кабаре" з Лайзою Мінеллі в головній ролі. 8 Оскарів, в кожному з яких точно присутня частка заслуги Крістофера Ішервуда.
Чорнобиль - це не лише трагедія та біль. Це історичний наслідок німецького атомного проекту, що співпав в просторі і часі з ерою нацистів та розквітом третього Рейху. "Вірусний флігель" розповідає проте, як все починалося.
Рецензія на словник «Мова – не калька» Тараса Берези, Ірини Зубрицької та Юрія Зеленого (Львів: «Апріорі», 2016).