Поляки зняли художній фільм, що стосується теми Голодомору та висвітлення його в тогочасних світових ЗМІ. Режисер Agnieszka Holland, назва фільму в українському прокаті «Ціна правди» (у поляків «Obywatel Jones», світовий прокат «Mr. Jones»).
В український прокат виходить "Захар Беркут" і зрозуміла річ треба йти. Але перед тим варто нагадати собі, а можливо й вперше переглянути ще одну чудову екранізацію цього бестселера Івана Франка від кіностудії Олександра Довженка з 1971 року.
Експеримент Мілгрема довгий час піддавався нищівній критиці. Люди не хотіли і не хочуть досі вірити, що зло насправді таїться не в лідерові, на якого в разі чого прийнято звалювати всю вину, а по краплині в кожному з них. І що питання не в назві ідеології (фашизм, нацизм, комунізм), а в внутрішній сутності набутій кожним в процесі взаємодії в соціальній групі, де вибудувана ієрархія з авторитетів та індивідів, що радо їм підпорядковуються.
В липні 1979 року в Нікарагуа більш ніж півстолітня боротьба з кланом диктаторів Самоса завершилась перемогою Сандіністської революції. Назву вона отримала від прізвища Августо Сандіно, такого собі нікарагуанського Степана Бандери, що в 30-ті роки боровся за незалежність своєї держави від США.
Назва кінокартини Олеся Саніна не лише невипадкова, а й глибоко символічна, така, що може бути прочитана у багатьох планах. Хто кого веде? Куди? Це й маленький хлопчик Пітер, що волею випадку стає поводирем кобзаря Івана Кочерги. Хлопчина втратив батька...
25 жовтня 2014 року у Києві стартував щорічний кінофестиваль «Молодість». Бюджет цього відомого й очікуваного мистецького дійства цього року більш ніж скромний у зв’язку із ситуацією в країні (воно й не дивно, добре, що й за таких умов фестиваль відбувся), тому особливого вибору картин нема. Якщо ви не цікавитеся життям повій, вас не обходять проблеми секс-меншин і особливості статевого дозрівання (чи перезрівання?) підлітків, то відшукати для себе щось путнє серед пропонованих картин буде вкрай важко.
Поганих фільмів за участю Тома Хенкса не знаю. Тому вирішив переглянути і не даремно. Історія про екранізацію всесвітньовідомої Мері Поппінс в 1964 році кіностудією Уолта Діснея проливає світло на біографію автора, що створила цей образ, Памелу Ліндон Тревіс.
У квітні 2014 року у Києві стартувала одинадцята «Французька весна» – багаторічний культурний проект, завданням якого є популяризація в Україні сучасної культури Франції. У силу зрозумілих причин цьогорічний мистецький фестиваль відбувається без вуличних вистав та фаєр-шоу...
В центрі сюжету креативний маркетолог Рене Сааведра, що є узагальненим образом команди, яка в 1988 році створила план передвиборчої медіа компанії «Ні». Отримавши щоденно 15 хв. ефіру на телебаченні, він, будучи прихильником позитивних рекламних концептів для залучення покупця в стилі «Кока-Кола» та відео кліпів MTV, розробляє незвичний ряд образів, що ґрунтується на відчуттях щастя і радості, що очікує Чілі в майбутньому без диктатури.
Фільм «Форест Гамп» у головній ролі Тома Хенкса мало кого залишить емоційно відстороненим піля його перегляду. По натурі, людина емоційна та чуттєва, я не можу лаконічно та критично описати враження від перегляду. Тим паче – емоції тільки-тільки закипіли, після вчорашнього перегляду...
Чи багато хто з нас стикався у своєму житті із душевнохворими людьми? Всі ми відводимо очі, зустрічаючи таких, воліємо вдавати, що чужа інакшість нас не обходить, вірячи у своєму жорстокосерді, що заплющені очі – найкращий і найдієвіший спосіб виключити такого іншого зі свого буття.
«П’єта» – це фільм, який вражає, викликає потужний катарсис своїм відвертим баченням світу. «П’єта» була обрана мною для перегляду у фестивальній програмі «Молодості» з двох причин. По-перше, цей фільм відомого корейського режисера Кім Кі Дука виборов у цьому році найвищу нагороду Венеціанського кінофестивалю – Золотого лева (на «Молодості», до речі, він теж входить до конкурсної програми, тож цілком можливо, що й українці також віддадуть свого Скіфського оленя «П’єті»!). А по-друге, цей фільм репрезентує світ іншого континенту, іншої раси – цікавий і віддалений від шеренгового європейця світ!
Назва фільму: Боєць
Оригінальна назва фільму: The Fighter
Рік виходу на екрани: 2010
Жанр: Спортивна драма, біографічний фільм
Режисер: Девід О. Расселл
В ролях: Крістіан Бейл, Марк Уолберг, Эмі Адамс, Мелісса Лео, Дендрі Тейлор, Джек МакГі, Дженна Ламія, Erica McDermott, Бьянка Хантер, Сальватор Сантоне
Перші відомості про стрічку «Боєць» (The Fighter) з’явились вже давно і викликали інтерес участю в ній Крістіана Бейла (Christian Bale) в уже звичній для нього ролі неадекватної особистості, яку він традиційно підкреслює своїм неприроднім схудненням. Попереднього разу в картині „Машиніст” він перевершив всі можливі досягнення скинувши за кілька місяців близько 30 кілограмів і втіливши на екрані внутрішній світ та стан душі дистрофіка, якого методично пожирає сумління. Цього разу було анонсовано образ наркомана дивним чином вплетеного в сюжет спортивної, а точніше боксерської драми.