28.05.2020 13:10
for all
132 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Вікторія Івченко

"Світоглядні перлини української національної ідеї". Сторінки з книги професора Івана Белебехи

«Світоглядні перлини української національної ідеї». Сторінки з книги професора Івана Белебехи Частина Дев`ята

Нація - творець і носій УНІ

Ця книга була перевидана у Києві, на початку 2020 року, Народним художником України, незалежним істориком, філософом і поетом Сядристим Миколою Сергійовичем. Видання можна придбати в Музеї мікромініатюри, де зберігаються роботи Майстра, за адресою вул. Лаврська, 21 (Національний історико-культурний заповідник Києво-Печерська Лавра).*********************************************************************

"Українська нація являє собою значне етнічне утворення, великий живий організм, який вийшов з неволі духовно і морально ушкодженим, але не втратив прагнення жити власним життям. Цей організм має свій колективний розум, здатний осмислити своє місце серед інших націй та забезпечити гарантоване процвітання, уникаючи трагічних небезпек.


Часто в наукових і прикладних програмах основне завдання, що приписується нації, - будівництво власної держави. Українські націоналісти навіть гасло таке утворили:"Здобудеш українську державу, або загинеш у боротьбі за неї!" Тоді це було головним прагненням нації і націоналістів. Такою була історична вимога. Минув час і нині, після 20-річної незалежності, стало ясно, що отримання держави не є кінцевою метою прагнення нації. Державу маємо, а нація залишилася у пригніченому стані. Щоб охопити усю життєву сукупність потреб, нація виношує генеральну програму своєї життєдіяльності на велику перспективу перебування серед всесвітньої людської спільноти. Передбачає шляхи та норми поведінки у всіх можливих ситуаціях. Ця програма називається в усьому світі Національною Ідеєю. Стосовно нашої теми - це Українська Національна Ідея.


Український етнос, який кваліфікується як українська нація, має на даному етапі (коли вирішується питання: бути чи не бути українській нації) осмислити відповідальність за свої негайні дії та дії близького і далекого майбутнього.


Мета України - жити не в космополітичній державі, а у справедливій національній державі, де усі етнічні групи суспільства будуть брати участь в управлінні державою, у розподілі національного доходу відповідно до своєї участі в творенні матеріальних величин, згідно зі структурою учасників - творців та споживачів благ суспільства.


Життя у національній Україні - це безкінечний процес прогресу, удосконалення, самоорганізації, розвитку культури, мистецтва, освіти, духовності, науки, моралі, виховання, процвітання.


Людство (давнє й сучасне) функціонує, в основному, як сукупність націй, етнічних груп. Таку систему можна назвати справедливою, Богом визначеною. Якщо будь-яка нація має свою територію і за своєю чисельністю здатна забезпечити нормальний (не агресивний) спосіб життя, вона реальний претендент на власну державність.


Нація плекає культ предків за природною мотивацією: це предки зробили нас такими, і ми не можемо їх зрадити. Маємо спільне минуле з його героями, перемогами та поразками.


Мусимо здійснити те, чого вони прагли, але в силу обставин не змогли досягти - стати вільними, мати свою державність. Зберігаючи славу предків, повинні навчитися уникати поразок, які спіткали наших предків. Маємо діяти розумом, мудрістю, наполегливістю, безкомпромісністю. Усе позитивне з минулих тисячоліть мусимо використати, додавши до нього свій розум, таланти, свою волю та наполегливість. Усе, що ми робимо, належить не лише нам, але й нашим нащадкам.


Українська нація приречена творити і оголосити свою Національну Ідею, яка б поєднувала у собі як традиціоналізм, консерватизм, так і новітні явища, які впливають на буття нації та держави. УНІ - це великонаціональна, великолюдська конструкція життя українства на материнській території та у країнах поселення. УНІ, таким чином, є Законом для міжконентальної України. Між членами нації мають бути дружні стосунки.


Несумісні з Українською Національною Ідеєю:


- недолугі, нетямущі та непатріотичні президенти, прем`єр-міністри, голови ВРУ, міністри, керівники самоврядних органів, підприємств, освітніх, наукових, культурних закладів;


- космополітизм як світоглядна система;


- розпуста, пияцтво, відмова народжувати дітей; безбожництво, аморальність;


- негативні процеси, які відбуваються в Україні, ніким не контролюються, не стримуються, бо до влади дорвалися чужі люди, недруги України;


- псевдопатріотичні і псевдонаціоналістичні організації, які зсередини підривають державний устрій незалежної України;


- політичні партії, які пропонують російську мову як державну. Це злочин не лише політичний, а й моральний та кримінальний, бо Україна - моноетнічна держава;


- зрадницька еміграція заради "солодкого життя". Треба мати відповідальність за долю України;


- безпритульність дітей, дорослих людей, народні злидні;


- нахабна поведінка державних та самоврядних органів до населення;

- надмірна, ніким не контрольвана експлуатація приватними власниками найманої робочої сили;

- свавільний парламентаризм, як вороже гніздо щодо незалежної України;

- виборча система, яка дозволяє проникати у вищі ешелони влади криміналітету, "ворам в законе";


продажні судді усіх рівнів, прокурори, міліція, чиновництво, викладачі вищих навчальних закладів;


- неконтрольований, а нерідко заохочувальний в`їзд в Україну іноземних громадян під виглядом біженців;


- потік іноземних спортсменів, особливо футболістів, які гублять вітчизняний спорт;

- антиукраїнські, антидержавницькі ідеології;


- надбагатії, "донецькі порядки"; федералізація України; клани, олігархи, нувориші;


політичні діячі, що містять паскудство, руйнацію, злодійську аморальність;


- інтелігенція з недорозвиненою національною свідомістю.


Українська нація номінально є гегемоном суспільства і водночас творцем УНІ, але на даний момент все ще не вважає себе святістю, центром життя у власній державі. Треба якомога швидше усвідомити це і рішуче діяти. Українство ще не все розуміє, що таке УНІ, бо значна частина нації продовжує хворіти ідейно, не може збагнути, що УНІ - це програма життя на віки".

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 29.05.2020 16:16  Борис Костинський => © 

Що ж, як-то кажуть в народі, колись-то воно попустить... ;-) 

 
 29.05.2020 12:29  © ... => Борис Костинський 

Дякую за черговий змістовний коментар, пане Борисе! Чи Ви переглядали попередню публікацію на цю тему, яка була доповнена згодом статтею про СУТНІСТЬ НАЦІЇ? Щодо вироків... Ні, не задля таких висновків подаю нині ці уривки, набрані вручну - з дрібного шрифту.ЗАДЛЯ ІНШОГО. АБИ показати ідеї Івана Белебехи як "світло наприкінці тунелю". СПОДІВАТИСЯ І ВІРИТИ - ось що нам лишається. "Борітеся - поборете..." ВАМ БОГ ПОМАГАЄ. Про це - у наступних публікаціях. 

 
 28.05.2020 18:56  Борис Костинський => © 

Все виключно ЧУДОВО! Але оце - не точно: "Українство ще не все розуміє, що таке УНІ, бо значна частина нації продовжує хворіти ідейно, не може збагнути, що УНІ - це програма життя на віки". "ЗНАЧНА ЧАСТИНА НАЦІЇ" - це дуже м`якенько сказано. Насправді, йдеться про, приблизно, 3/4 тих, хто ходить на вибори, а значить може впливати на перебіг подій в Україні. Себто, лише 1/4 виборців є СВІДОМИМИ УКРАЇНЦЯМИ. Це - факт і це - ВИРОК!