Мар Мишка

Мар Мишка
Україна  Чесного всюди шанують і поважають, чесний вдоволений сам із себе і почувається як новонароджений, коли, лягаючи в ліжко, може сказати: «Я й сьогодні був чесний».
Під час цієї балаканини надпоручник Лукаш сидів у кріслі, дивився на Швейкові черевики й думав: «Боже мій, таж і я часто верзу такі самі нісенітниці, а різниця тут лише у формі, — я їх інакше викладаю (Ярослав ГАШЕК ПРИГОДИ БРАВОГО ВОЯКА ШВЕЙКА)

Публікації: Мар Мишка

Пошук по сайту

Рецензії / публіцистика

Публіцистичні матеріали, рецензії та відгуки на прочитані книжки, переглянуті фільми, серіали, культурні події

 • Міжнародний день Матері-Землі

  Починаючи з 1971 року у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день Землі. Перша успішна громадська акція цього дня пройшла у США 22 квітня у 1970 році. А майже століття перед тим, у 1872 році у штаті Небраска (США) секретарем території Джоном Мортоном було запропоновано провести десь, що був присвячений озелененню території...

 • Всесвітній день письменника

  Всесвітній день письменника

  Адміністрація вітає усіх авторів та читачів літературного порталу „Проба Пера” з Днем письменника, бажає творчого натхнення та нових творів!

 • 140-річчя від дня народження Лесі Українки

  140-річчя від дня народження Лесі Українки

  Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) – найславетніша українська поетеса – народилася 25 лютого 1871 року в м. Новоград-Волинському. В інтелігентній родині Косачів (мати письменниця Олена Пчілка, батько – громадський і культурний діяч) часто влаштовувались вечори, домашні концерти, збиралися письменники, художники і музиканти.

 • Міжнародний день рідної мови

  На 30 Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбувалась з 26 жовтня по 17 листопада 1999 році в Парижі, було затверджено рішення про відзначення 21 лютого Міжнародного дня рідної мови, щоб підкреслити важливу роль мовного різноманіття в світі та підтримати широке використання рідних мов, а також сприяння визнанню права на використання рідних мов, перш за все, мов національних меншин.

 • Нобелівська премія по літературі 2010 р.

  Нобелівська премія по літературі 2010 р.

  Нобелівську премію по літературі за 2010 рік отримав перуанський письменник, драматург Маріо Варґас Льоса (Mario Vargas Llosa), «за картографію структури влади і яскраві образи опору, повстання і поразки індивіду».

 • 1 вересня – День знань!

  1 вересня – День знань!

  Вітаємо всіх викладачів, учителів, учнів та студентів з 1 вересня! Свято 1 вересня – День знань – був проголошений Указом Президіума Верховної Ради СРСР 1 листопада 1980 року. В цей день розпочинається новий навчальний рік.

Блог "Вільні теми"

Усе, що являє собою цікаву інформацію, яку важко загорнути в цілісний літературний чи публіцистичний твір.