Врятувати містера Бенкса (2013)
Поганих фільмів за участю Тома Хенкса не знаю. Тому вирішив переглянути і не даремно. Історія про екранізацію всесвітньовідомої Мері Поппінс в 1964 році кіностудією Уолта Діснея проливає світло на біографію автора, що створила цей образ, Памелу Ліндон Тревіс.
Персонаж Мері Поппінс багатьом більше знайомий з однойменного радянського телевізійного мюзиклу, який запам’ятався безліччю гарних пісень та жартів. Як виявилось, як і у більшості найвідоміших літературних героїв, в нього був реальний прототип, який зіграв важливу роль в житті автора. Пізніше вона спроектувала цю героїню в серію книг, які принесли їй визнання та непогані гонорари за їх опублікування. Саме боротьбі за авторське право на екранізацію і присв`ячені всі перипетії кінострічки. Вбачаючи в діях Уолта Діснея лише комерційну складову, Памела Тревіс 20 років опиралась його бажанню зняти фільм і додати персонаж Мері Поппніс в колекцію студії. Напевно, це нормально - опиратися, коли дорогий серцю автора герой її книг, хтось намагається перестворити на свій лад. Цей процес повільного усвідомлення, що варто поступитись сторонньому незвичному баченню власного світу в перемішку з дитячими спогадами, які проливають світло на один з найвідоміших англійських бестселерів, і показано на екрані.
Назва картини приховує один з секретів Тревіс, що найважливішим персонажем для неї була не Мері Поппінс, а саме глава сім`ї містер Бенкс.
Фільм рекомендовано для перегляду всім, хто цікавиться образом життя англійських письменниць та перипетіями екранізації літературних творів.