18.01.2016 17:43
Без обмежень
350 views
Rating 5 | 2 users
 © Суворий

Номер Нуль

рецензія до роману Умберто Еко "Номер Нуль"

На сучасному етапі питаня маніпуляції свідомістю за допомогою ЗМІ вийшли ледве не на перший план. Особливо це стало актуальним з появою інтернету та всезагальним захопленням мережею, яка є пріорітетним джерелом інформації для більшості активних людей. Але між тим це почалося не вчора і не позавчора. Газети, журнали, телебачення та радіо завжди грало роль маніпулятора на користь сил, в яких була зосереджена влада та капітал.

Гібридна війна проти України посилила загальну інформованість та інтерес до методів ведення пропаганди. Ми доволі непогано орієнтуємося в успіхах "талановитої людини" Геббельса та топ-ведучого росТВ Кісєльова. Більше того, загальна освітченість приводить до того, що російська пропаганда все більше сприймається, як щось абсолютно брутальне і позбавлене здорового глузду. Але справжня, тонка, скрупульозна, зважена, високоефективна маніпуляція свідомістю, яка побудована на класичних посібниках по цій справі, теж нікуди не зникла. І про неї ми не знаємо практично нічого.

Новий роман Умберто Еко "Номер Нуль" є прикладом твору, який можна написати на порожньому місці, натужно не вигадуючи ніякого хитромудрого сюжету. Достатньо фахово розібратися в актуальній темі і правильно її подати. А головний герой, любовна лінія та сякий-такий сюжет завжди знайдеться під рукою.

Події роману розвиваються в Мілані (Італія) на початку 90-х довкола виходу на ринок паперових ЗМІ нової газети. Команда "професіоналів" готує так звані "нульові номери" для того, щоб в тестовому режимі сформувати лице видання та розкрити перед потенційним роботодавцем свої можливості. Видання позиціонує себе в гостросоціальному жанрі, що намагається достукатися до читача резонансними фактами та гіпотезами, які по своїй суті не мають нічого спільного з реальністю. Саме творчий підхід молодої команди до створення контенту під диригуванням талановитих керівників є основою роману. Вдумливий чатач отримає велике задоволення від саркастичних діалогів та чорного гумору трудівників пера, дізнається про всі тонкощі маніпуляцій в новинах та прослухає не один майстер-клас, щоб самому стати продажним журналюгою. Окремими бонусом стане реконструкція події довкола страти італійського диктатора Беніто Муссоліні, яка майстерно вплетена в загальну фабулу роману.

Книга рекомендується для прочитання усім, хто має відношення до видавничої діяльності, ЗМІ або полюбляє сприймати новини по ящику чи інтернету за чисту монету. Роман вийшов українською мовою у видавництві "Фоліо" в 2015 році (192 ст.).

Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Чому ми стільки часу в житті присвячуємо всілякому лайну? / Питання/відповіді | Суворий 18+». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «Як написати коментар до тексту? /Питання-відповіді | Суворий».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 29.01.2016 18:39  © ... => Дарія Китайгородська 

так.. екскурсії по самому Мілану і вглиб історії розважили... 

 29.01.2016 14:17  Дарія Китайгородська => © 

Ще, на мій погляд, класні описи нетуристичних місць міста - прогулянки біля каналів, поїздки на озеро etc. І пошуки тіла Муссоліні - супер! Дякую за рецензію.

 19.01.2016 10:00  Марієчка Коваль => © 

а я колись свого одногрупника образила, сказавши, що він тільки Буквар і читав... от гадюка. 

 19.01.2016 01:48  © ... => Марієчка Коваль 

і правильно... не варто витрачати свій вільний час на вивчення сторін життя, які Вас не цікавлять. Роман аж занадто прикладний, хоча й тоненький...

 19.01.2016 01:43  © ... => Каранда Галина 

В кожної книжки є така річ, як цільова аудиторія, для якої вона є особливо корисною... Єдина книга. яка призначена однозначно для всіх без виключення, це Буквар... інших таких не знаю

 18.01.2016 21:21  Марієчка Коваль => © 

не буду читати книгу, бо й так світ здається фальшивим. 

 18.01.2016 19:29  Каранда Галина => © 

н-да... їхали-їхали. й приїхали... читаю як анотацію-рекомендацію до прочитання. І тут тобі на... Ви мене вирубили вкінці: відношення до видавничої справи не маю, за чисту монету не сприймаю... та й кар"єра журналюги продажного якось особливо не манить... то читати?:)

...як знайду у вільному доступі...

Публікації автора Суворий

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо