Нащо потрібна Сталіну війна з Богом?
02.03.1930 | № 8Вже нині ніхто не сумнівається, що більшовизм переживає саме тепер одну з найтяжчих криз. Влада над одною з найбільших держав світа скупчена в руках невеличкої горстки (кліки), котра безумовно підкоряється наказам одної одиниці. Закордонна політика Радянського Союзу вповні невдала. Всередині економічна нужда і зростаюче розчарування та погіршення життя широких мас. Російський котел під натиском тих сил уже тріщить... Диктатор Сталін опинився знову в нелегкім положенні.
Звичайним виходом з важкого положення для таких диктаторських влад є війна. І справді, велика світова війна це для большевиків дуже бажана річ. Бо по такій війні вони сподіються великої світової революції, а з нею перемоги комунізму. Але одночасно більшовики розуміють, що так як сьогодні стоять справи, війна могла б бути для них гробом. Отже бажаючи війни, вони стараються відсунути її як можна на пізніший час. Але як сказано, большевицький котел таки тріщить. Щоб не допустити до вибуху, добрий механік відкриває „без- печники* (клапани). А Сталін видно „механік" непоганий. Тим „безпечником" є проголошений недавно т. зв. „пятилітній план* або коротко „п`ятирічка". „П`ятирічка" - це така чудасія, що за короткий час має з корінням переродити не тільки ціле господарство, але і цілий спосіб думання в одної з.найбільших держав світу. Чи це можливе до сповнення, Сталінові байдуже. Головна річ, щоб зайняти чимсь уяву мас, щоб влити в маси нову віру, скажім попросту, щоб сипати людям пісок в очі. Так був би відкритий один клапан безпеки. Але цього може бути замало. Навпаки, цей безпечник може навіть грубо підвести. Є вже деякі грізні ознаки.
Почав тоді Сталін з селянами. „П`ятирічний план“ передбачає, що за 5 років має перейти в „колгоспи" (колективні, спільні господарства) 23 мільйони гектарів землі в цілому Радянському Союзі. Та що бачимо? Вже нині на „колгоспи" перейшло 30 мільйонів гектарів. Селянство огорнув відчай. Хай буде, що буде! Хлібороб хоче бути робітником. Масами починає йти на фабрики і в колгоспи. Досі селянин утримував державу, нехай же тепер держава, котра відібрала йому все, його утримує! Але чи дістануть усі роботу? Таку роботу, щоб усі вижили. Чи справиться державна миршава бюрократична машина з так великим завданням? І тут „механік" Сталін добре пріє, бо бачить, що його відчайдушній політиці згори відповідає така сама відчайдушність з низів. І тому відкриває другий безпечник. Цим безпечником є його війна проти релігії. Сталін почав війну з Богом. Та про це читали Ви вже не раз.