В СРСР не хочуть засівати поля, "добровільні" пожертви, харчова скрута, похід селян на Москву
23.02.1930 | № 7- Чичерін навернувся до Бога.
- Селяни в Радянській Україні не хочуть засівати поля.
- 10 000 комуністів убитих в 1929 році.
- Хвиля протестів проти переслідування релігії в СРСР.
- "Добровільні" пожертви на Радянщині.
- Старенька революціонерка на засланні.
- Харчова скрута на Радянщині.
- Цікаве розпорядження ЦК компартії.
- Похід селян на Москву.
- Неподільність сільських господарств у Польщі.
- Хто винен в дорожнечі промислових товарів.
Чичерін навернувся до Бога.
Часописи принесли цікаву звістку, що бувший більшовицький комісар загранич. справ Чичерін не тільки казав себе викреслити з комуністичної партії, але навернувся до Бога. Кажуть, що в передчутті близької смерти хворий Чичерін просив прислати йому священника, на що очевидно большевики не згодилися. Чекісти бережуть його пильно і хотіли б дістати в свої руки його спомини.
Селяни в Радянській Україні не хочуть засівати поля.
В околиці Харкова селяни ведуть агітацію проти весняної посівної кампанії. Селяни заявляють, що нема сенсу засівати поле, коли збір забирає влада й закликають нищити засоби збіжжя, щоб вони не дісталось в руки більшовиків.
Як пишуть радянські часописи, селяни слухають цих закликів і багато селян знищило вже запаси збіжжя, приготовленого на весняну посівну кампанію.
10 000 комуністів убитих в 1929 році.
Радянські часописи подають урядові цифри жертв протирадянських виступів у 1929 р. Загальне число вбитих комуністів перевищило 10 тисяч. Найбільше комуністів убито в Україні й над Доном, в козацькому окрузі.
Радянські часописи потішають себе тим, що за жертви ці помстилася „передня сторожа пролетарської революції" себто „чрезвичайка". Марна потіха! Хто сіє вітер, цей збирає бурю.
Лютий 1930: Селяни в Радянській Україні не хочуть засівати поля. 10 000 убитих комуністів. Грабування монастиря в Москві.
Лютий 1930: Кінець православної автокефалії в Великій Україні. Як чрезвичайка бореться з українським рухом.
Хвиля протестів проти переслідування релігії в СРСР.
На засіданню палати лордів у справі торговельного договору з СРСР у Лондоні, кентерберійський архіепископ виголосив промову проти релігійних переслідувань у СРСР і домагався, щоб Англія інтервеніювала в цій справі. Лорд Пермор відповів від імені уряду, що Англія не може вмішатися в чужі справи, але державний секретар Гендерсон збере матеріали про преслідування релігії в радянських республиках та вчинить все можливе, щоб більшовицький терор над релігією був припинений. Гендерсон заявив, що релігійні переслідування в СРСР цікавлять англійську владу та що англійський уряд буде намагатися обороняти право свободи релігійних переконань у Радянщині.
Віденська „Reichspost" повідомляє, що 30 березня у всіх церквах Відня відбудуться богослуження за переслідуваних християн в СРСР. Того дня Католицькі організації Відня задемонструють проти більшовицьких переслідування релігії.
Також в Берліні призначене на 23 лютого 1930 року протестаційне віче.
Лютий 1930: Хвиля протестів проти переслідування релігії в СРСР. Де подівся генерал Кутєпов?
"Добровільні" пожертви на Радянщині.
Радянські часописи закликають населення, щоб добровільно складали дорогоцінності, які ще дехто може має.
Пишуть ці часописи, що хто має золоті чи срібні предмети в хвилі, коли радянський скарб відчуває великі труднощі, а населення міст і сіл не має засобів поживи, муситься вважати не тільки об`явом „буржуазності", але й „контрреволюції".
Скарбові урядники будуть ходити по домах і збирати предмети, що їх радянські громадяни „добровільно" схочуть позбутися на користь скарбу. Та не вірять червоні царі, що їх піддані добровільно будуть віддавати золото та срібло й тому окрема комісія введе „самооподаткування", або примус зложення означеної згори суми в золоті чи сріблі кожним радянським громадянином.
Говорять, що зібрані так гроші, вжиють більшовики на нову пробу стабілізації радянської валюти, бо тепер червінець падає щораз нижче й небаром може втратити всю вартість. Від кількох днів на чорній біржі на Радянщині, курс червінця обнизився так, що в перечисленні на польські золоті платиться ледве 12 золотих.
Лютий 1930: Як розвивається ететизм в Польщі. "Добровільні" пожертви на Радянщині. Світова господарська скрута.
Старенька революціонерка на засланні.
Сталін підписав наказ, яким вислано до Пермі 80-літню революціонерку Віру Фігнер за те, що вона виступила в обороні жінок, ув`язнених за приналежність до опозиції. Віра Фігнер на одних зборах заявила, що кільканадцять літ царської тюрми, що її вона відсиділа в Шліссельбурській твердині в давньому Петербурзі, не дадуться й порівняти з катівнею на Соловецьких островах, де за радянської влади люди гниють живцем.
Харчова скрута на Радянщині.
Харчова скрута на Радянщині набрала в останніх часах винятково гострі форми. Нема зовсім на торзі набілу, так само тяжко купити м`ясо, сир і яйця. Овочів нема зовсім. Уряд сподіється погіршення положення в найближчому часі.
Лютий 1930: Старенька революціонерка на засланні. Яку користь приносить радіо. Харчова скрута на Радянщині.
Лютий 1930: Як винайшли машину до шиття. Затемнення сонця в 1930 році.
Цікаве розпорядження ЦК компартії.
ЦК (Центр. Комітет) Комуніст. Партії видав розпорядок, з котрого довідуємося цікавих річей. А саме пише ЦК.: щораз більше вкорінюється звичай, що при всяких можливих нагодах роблять комісарам дорогі подарунки в сервізах, диванах, портретах і т.д. Ця проява жалю й осуду гідна з двох причин: що ті дорогі дарунки робляться урядникам за їх роботу, котру вони, як урядники, зобов`язані робити. По друге, ті дорогі подарунки робляться з публічних грошей! Супроти того забороняється на майбутнє робити такі подарки і доручається звернути такі видатки на школи, шпиталі, стипендії, дороги і т. п.
(Вправді заміри того розпорядку добрі, але він доказує велику наївність його авторів, котрі думають, що комісарі не знайдуть сто способів, щоб обійти ту заборону й далі побирати дорогі подарунки з публічних грошей).
Похід селян на Москву.
Багато московських селян кидає села, втікає перед знущанням чрезвичайки. Більшість утікачів, це спокійні хлібороби, що в них за протирадянські заворушення відділи червоної армії зрівняли з землею їх господарства. Ідуть вони до „матушки Москви", щоб пожалітися на свою недолю, на своє горе.
В місті оповідають селяни про свою кривду й ширять серед робітників опозиційні настрої. Тому радянська влада вирішила спинити наплив збігців. В проміжку ста кілометрів від Москви радянська міліція справджує на дорогах документи й завертає втікачів.
В околицях Коломни привели до ладу колишній табір для німецьких полонених, щоб там помістити беззахистних селян, що воліють волокитство ніж голодну смерть на відібраній їм батьківщині.
Лютий 1930: Сонячні двигуни. Цікаве розпорядження ЦК компартії. Похід селян на Москву.
Лютий 1930: Виганяв чорта з жінки. Найбільші підводні судна. Місто без жінок.
Неподільність сільських господарств у Польщі.
Міністерство рільних реформ у Польщі поновило заходи щодо обмеження надмірного поділу грунтів і з тим наміром приготувало відповідний проект закону, котрий переслало вже до Ради Міністрів.
Після цього проекту поділ рільних і огородничих господарств, повставших в наслідку перебудови с.-г. устрою, допускатиметься тільки під умовою, що кожна з виділених частин сама або разом з грунтом, з котрим має творити одне господарство, буде відповідати нормам життєздатного господарства.
Норми життєздатних господарств усталюватиме Рада Міністрів на внесок міністрів рільн. реформ та рільництва по узгляднені засади, що за життєздатне узнається таке господарство, котре може запевнити утримання і забезпечити працю пересічній родині, зложеній з 4-х осіб.
Лютий 1930: Протест проти червоного терору. З царства Сатани. Неподільність сільських господарств.
Лютий 1930: Театральні народні вистави. Катастрофа "Титаніка" в кіно.
Хто винен в дорожнечі промислових товарів.
Винуватцями високих цін за промислові товари є картелі (змови промисловців), які за останніх три-чотири роки охопили вже майже всі ділянки гуртової торговлі. Вугілля, нафта, залізо, машини, тканини, взуття і шкіри, цукор, спирт і т. д., все це нині картелізоване приватниками, інші галузі є в руках держ. монополій. Картелі використовують митну охорону держави для того, щоби держати ціни як найвище. Чимало картелів з`явилося власне для того, щоб всі фірми були солідарні в формуванні цін, щоб ніхто не виломлювався з під загальної карності і не бажав шляхом знижки цін робити іншим конкуренцію.
Лютий 1930: Церковний календар. Історичний календар. Астрономічний календар. Хто винен в дорожнечі?
Лютий 1930: Біржа. Реклама. Політичний словник.