01.07.2015 08:51
for all
711 views
    
rating 5 | 13 usr.
 © Тетяна Белімова

Тролізм як суспільне явище

Тролізм як суспільне явище

декілька слів до теми

Багато хто з нас стикався з тролізмом, навіть не підозрюючи, що воно таке. Писав вірш чи есе, чи навіть просто комент, який нарвався на такий фонтан злоби і "прочитання", що, здавалося, лише у найстрашнішому сні таке присниться. Бувало? Бувало... Майже в усіх інтернет-користувачів, бо троль - це явище віртуального характеру (зустрівши цю людину в реалі, багато хто б "втратив щелепу" від вигляду "грізного троля"). До того ж інтернет - це безкарність. Тут можна все за умов мінімальної відповідальності.

Хто такий троль? Це людина, який нудно. Апріорі. Є розумові здібності, енергія, бажання дії, а от застосувати... Тут - проблема. Окрім того, троль - це невизнаний геній. Так зірки стали, що його геніальність ніхто, окрім нього...не помітив. Але ж треба усім нагадати, хто найрозумніший, найкращий, найталановитіший у громаді? Треба... А як це зробити? Необхідно усім популярно довести, що їхні твори (думки, погляди) - то відстій, не мають навіть права на існування, а про те, аби ще на щось там претендувати (ну хоча б на маленьку позитивну оцінку) - про це й мови нема. Але буває навпаки. Хтось таки ушкварив явну гидоту - образив своїм твором інших - і всі справедливо обурені. От тут найцікавіше! Троль надягає машкару "адвоката" і йде захищати явний маразм. Для чого? Знову ж таки через те, що він - найрозумніший! А всі навколо... ну приблизно те саме, з чого аналізи збирають.

Пам`ятаєте безсмертного "Янкі із Коннектикута при дворі короля Артура" Марка Твена? Там був такий епізод: святий на дереві бив поклони (без перерви на рекламу) - робота у нього така. І що зробив герой Марка Твена? Приєднав динамо до цього невтомного дідуся і "освітив" цілі райони, надавши туди електроенергію! Оце сила! Уявіть лишень, аби до невтомних рук котрогось троля (чи його меткого язика) теж причепити дінамо? А? Ага! Отоді б ми обігнали не лише Африку! Отже, енергію тролів у мирних цілях! Хай пишуть монографії і словники, трилогії і драматичні поеми! Хай займаються працею - розумовою, фізичною, якою завгодно. Проте як цю просту думку донести тролеві? Адже він "ідейний супротивник усіх ідеологічних ідеологій", хоч і не підозрює, що нігілізм, який він щиро сповідує, теж лише світоглядна система. Дійсно, як тролеві натякнути, що добре було б справою зайнятися? А ніяк! Тому вихід один - для збереження нервової системи і сил для праці не вступати із тролем у жодні суперечки. І троль стане маленьким і непомітним, справді здується, як повітряна кулька, бо весь його пафос є порожнім, не підкріпленим конкретними справами.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 25.03.2017 00:54  © ... => Душа 

Знаєте, пані Олю, як написано? Не варто сипати бісер перед свинями. Може, трохи зухвало, але правдиво. У світі є багато цікавих речей і доброзичливих людей. Треба тягтися до світла. 

 24.03.2017 11:00  Душа => © 

А навіщо їм займатися працею?))) Якщо тільки є така праця, де можна свою злобу втілити? ))) О, я б теж внесла пропозицію залучати їх до адміністративної відповідальності за їх злість і обов`язковим роботам, корисним для суспільства!!!

Однак, заздрість і ненависть - вічні опоненти таланту...

Відмінна рада - не звертати уваги!!! А по - іншому і правда з ними ніяк не впоратися... Вони не націлені на адекватний діалог... Тут чи себе потрібно знизити до їхнього рівня... чого не хочеться, чи їх підняти до свого, що не можливо!!!))) Тому діалог неможливий!!!))))) 

 15.03.2017 09:20  © ... => Душа 

Також посміхаюся Вам, пані Олю))) Саме так. Вважають себе "великими"))) 

 10.03.2017 20:25  Душа => © 

Посміхаюся, погрели серце, пані Тетяно!!! Я їм ось, що присвятила:

"Вночь" безликие,

Говорят, что они великие!

Маски бренные -

Не вселенные.И без имени,

Без Души они!

Нет и нации

Констатации.Вера в Бога есть,

Или просто лесть?

Может это тень,

Иль вчерашний день?Вновь безликие,

Говорят, что они великие!

Может духи снов,

Слякоть городов?Или нету их,

Просто чей-то стих?

Крик небытия,

За чертой паря?


З повагою!!!!!!! 

 17.02.2017 00:12  Брама => © 

Повчально. Лячно і коментувати. Не хочеться бути тролем. Може, взагалі видалити опцію коменту ... Пишемо собі, і все. Люди читають, і добре. Доінтернетовський письменницький люд не знав коментарію. 

 07.07.2015 20:53  ГАННА КОНА... => Тетяна Чорновіл 

))) Я знаю! То ж я жартуючи... :-))) 

 07.07.2015 08:11  © ... => Оля Стасюк 

Дякую, Оль)) У теорії ми всі знавці, а коли щось стається.... На минулому тижні затролили одну хорошу людину на ФБ. Всі мовчки спостерігали. Тому, певно, і народився цей допис. 

 06.07.2015 23:07  Оля Стасюк => © 

Веселенький розбір. Все по поличкам, ясно і чітко) 

 06.07.2015 21:33  Ігор Рубцов => © 

"Рожевий" - перша любов. Там я познайомився з тими, хто й зараз викликає у мене симпатію, а декого я просто люблю по-братньому. Недоліки можна знайти у всьому, а куди ж подіти позитив? От, наприклад, публікувати на "рожевому" дуже легко. Він швидко вантажиться. Ну і, нарешті, свою спільноту формуємо ми самі. Є "ангели", які ніде не приживаються і скрізь у центрі скандалів. А на тролів можна натрапити будь де. 

 06.07.2015 11:24  Тетяна Чор... => ГАННА КОНАЗЮК 

Я не Вас мала на увазі! :)))))))))) 

 04.07.2015 07:19  © ... => Суворий 

 це ж принцип роботи у совку)) Ви думаєте це пов`язано із тролізмом як суспільним явищем? знаєте, коли мені доводиться писати наукові звіти за всю кафедру... одним словом, я десь можу зрозуміти Райкіна... коли від тебе хочуть "насос", а ти вмієш лише "колеса", то тут уже одне з двох: або "валяти дурочку", або чесно визнати, що ти "дурак у насосах"...  нікому не потрібна бурократія, а люди мають віддуватися))

 04.07.2015 01:20  Суворий => © 

Теж вид тролінгу, але вже більш змістовний з користними мотивами... Називається: запускаєм дурочку... Мета та сама - довести співбесідника до білого коління... Дофейсбучна епоха...

 03.07.2015 23:22  Ірина Ліво... => © 

Таню, доброго вечора! Ну, неначе ви не знаєте, навіщо люди приходять на сайти, а потім там залишаються! ))))

У мене там - море друзів! Віктор з Полтави, Василь з Миколаєва, Володимир з Одеси, Олекса з Києва, Анна з Криму, Інна з Донецька, Люба з Краматорська, кияни ще є та киянки, а львів"ян...

 03.07.2015 08:30  Максимів Г... => Суворий 

Так, звісно, згодна з вами. Вибирають, як правило сильніших духовно але слабших у плані відсічі... 

 03.07.2015 07:34  © ... => Ігор Рубцов 

Просто шок. Ігор Рубцов - "хтивий неадекват"???
Впала зі стільця))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Жартую!
Тримайся! Уже стільки чую скарг на цей рожевий... Мене дивує, чого ви всі досі там? 

 03.07.2015 01:33  Ігор Рубцов => © 

Я давно на "рожевому" стикався з таким явищем. Колежанці однієї з поетес сайту було нудно і вона, за відсутності її (поетеси), з її ж таки службового комп`ютера зареєструвала на тому ж сайті свій акаунт. Почитувала вірші і давала свої жовчні коментарі: "клініка?", "неадекват?", або називала мене хтивим, хоч я й не маю жодного вірша, з якого можна висмоктати такий висновок. Нарешті я звернувся до модератора і він по ІР-адресі назвав мені... ім`я поетеси, яка була у моєму "білому" списку, відповідно і я в її. Потім вже все з`ясувалося. У тролихи були величезні проблеми на роботі через те, що вона користувалася чужим комп`ютером, та ще й так підло. А взагалі найчастіше вони лишаються безкарними, або створюють нові акаунти і продовжують тролити, скільки би їх не банили. 

 02.07.2015 21:58  © ... => Максимів Галина 

Таки так! Абсолютно з Вами згодна, пані Галинко! А щодо всяких тролів, які щось від Вас хочуть... я Вам у приваті ще напишу)))) 

 02.07.2015 21:56  © ... => Суворий 
 02.07.2015 11:38  Суворий => Максимів Галина 

Тролі - не дурні. В цьому їх найбільше небезпека, що вони зовсім не дурні, а навіть частенько розумніші за обрану жертву. Вибирають слабкіших свідомо, щоб не бути самі затроленими... 

 02.07.2015 11:35  Максимів Г... => © 

Тетяно Валеріївно, ось для тролів підходить, знайшла у Марка Твена:
"Краще мовчати і видатися дурнем, чим заговорити і розвіяти всі сумніви".
і продовження:
"Давайте подякуємо дурням. Не будь їх, решті було б важко домогтися успіху".
До речі, "Янкі при дворі короля Артура" я читала на уроках алгебри і не шкодую про це)))) А якщо серйозно, то мене постійно в інтернеті тролять. Ну і співробітників теж. Щоправда, маємо нюх на дослідження фейків і реальних тролів, а відтак даємо їм відсіч по повній програмі))) 

 02.07.2015 11:22  Суворий => © 

Корисно про тролів з Вікі:

Існують розповіді про те, що тролі іноді з`являються серед людей у людській подобі. Зазвичай людина не відразу може здогадатися, з ким має справу. Однак рекомендується, запідозривши недобре, ні в якому разі не тиснути незнайомцю руку. Вони також можуть набувати вигляд собаки, чорного козла або дружньої людини з хвостом. Головне — знати, як поводитися з ними. По-перше, зберігайте таємницю свого імені. Не приймайте від троля гостинців і біжіть геть так, щоб ваші сліди утворили хрест з борознами плуга на ріллі. Якщо ви зустрілися в ущелині, запросіть троля проїхати за вами до світла: він скам`яніє з появою яскравого сонця.

 02.07.2015 11:19  Суворий => Ірина Лівобережна 

Хитро якось Ви до мене звернулись через Белімову або навпаки до неї через мене...

Якраз Ви описали не тролів, а ідейних совків і ватників... Традиційний троль знущається з Вас. Якщо Ви кажете, на чорне біле, то троль відразу починає називати біле - чорним. Йому чхати на суть дискусії. Головне отримати задоволення від доведення співбесідника до істерії... 

 02.07.2015 08:52  © ... => Панін Олександр Миколайович 

Цікаві гасла Ви навели! А хто їх сформував? Ніби якісь єзуїтські доктрини... Але працює однозначно - саме так тролі і мислять!
Згідна з Вами. Треба змусити себе "не реагувати", поки це не ввійде в певний алгоритм.  

 02.07.2015 08:50  © ... => ГАННА КОНАЗЮК 

Дякую, Анічка! 

 02.07.2015 08:50  © ... => Ірина Лівобережна 

Ми говоримо про різні речі, пані Ірино. Тролі існували і до гібридної війни і нікуди не зникнуть після її завершення. От дивіться, наприклад, написав поет вірш про те, що всі ми люди, неважливо, чи з Донецька, чи з Києва. Приходить троль... і каже: "ні!, на Домбассі живуть скоти". Поет нам...

 02.07.2015 08:36  © ... => Тетяна Чорновіл 

Згодна з Вами, пані Тетяно, троль - то складний об`єкт для дослідження. Психологічні риси такого типу можуть бути дуже і дуже різні, об`єднавчим моментом, певно, є бажання довести "свою правоту", відштовхуючись від "правоти автора".
Перевірка помилок - це стандарт. Інколи й справді виникає дискомфорт від неправильного написання слів. Авторські новотвори лише заохочувалися у всі часи. Думаю, можна продумати якийсь такий розумний механізм, який би допускав авторську редакцію стандартного словника за потреби.  

 02.07.2015 08:30  © ... => Світлана Рачинська 

Дякую, Світланко)) Тролі існують попри наше бажання чи небажання, тому треба вчитися жити з ними не помічаючи.  

 02.07.2015 07:13  Ірина Ліво... => © 

п. Суворий, а чому ви вважаєте, що Тролі - це ті, хто допомагає виправляти помилки? Поезія - це свого роду КРОК У ВІЧНІСТЬ, чому цей крок повинен бути з помилками? Якщо хтось підказує мені, що я допустила помилку, я повинна вважати його тролем? Який вузький погляд! У вас на сайті така підвищена цензура, що ви просто не знаєте, кого в інтернеті ми називаємо Тролями! Це такі собі особи, що заходять на патріотичні вірші, та нав"язують свої, відмінні політичні погляди. Насміхаються з усьго українського. Пишуть усілякі "Мавп"ячі саги" про наш Майдан, Воїнів Світла, АТО, президента та керівництво країни. Висміюють день вишиванок та жовто-блакитні вулиці. Відкрито мріють, щоб повернулися часи Сталіна.
***********************
А ви - про помилки... Ніяка програма не замінить погляду збоку іншого автора. Це цінно. І повинно існувати. Не називайте це тролізмом. ))))))) 

 02.07.2015 00:02  Панін Олек... => © 

Гарна і корисна публікація, тролі здебільшого користуються.так званим. " Третім правилом", яке стверджує:

" Не вір тому, що чуєш, не вір тому, що читаєш, не вір тому, що бачиш, хоча й бачиш це на власні очі.
У свою чергу, ти повинен змусити інших повірити у те, що вони чують, у те, що читають і у те, що бачать..."

Власне, це інструкція для шахраїв, та чи велика різниця?

У будь-якому випадку, не треба витрачати свій час, та нерви на того, хто цього не вартий. 

 01.07.2015 23:50  ГАННА КОНА... => Тетяна Чорновіл 

Пані Таню, щойно похвалила Тетянку, не подумайте, що я страшний "троляка" (жартую) ;-)))))))) 

 01.07.2015 23:47  ГАННА КОНА... => © 

Таню, прочитала ще вдень і якось зраділа від усвідомлення всього прочитаного...) Ці тролі, немов болячка, а ти у такій легкій формі визначила їх місце! )) Дяка тобі за це! Як на мене, цікава і потрібна стаття!
Ч У Д О В О! ;-) 

 01.07.2015 22:31  Ірина Ліво... => © 

Ах, Таню, не були ви на сайті у п. Євгена Юхниці! Там Тролів - пруд пруди! Як вони ПАТРІОТІВ уже дістали - до печінок!! Ні, вони не скучають! Вони методично виконують свою роботу по розхитуванню нестійких мізків тих українців, які ще не доросли до усвідомлення себе НАЦІЄЮ. Потихеньку гадять на АТО, на президента, на парламент, на наш патріотизм, на вишиванки, і т.д. Вам тут добре - у дружньому колі, спокій якого береже ваш Адміністратор, дяка йому. А там - вольниця виказувати свої думки усім, хто хоче. А хочуть - усілякі-різні. І часом - зовсім ворожі. Ті, що мріють повернути часи СРСР. Маряти тими часами, коли ковбаса була по 28копійок, і Сталін встановив залізну дисципліну.
А ви стверджуєте, що тролі скучають... Ні, вони якраз не дрімають! Це - п"ята колона ворожої держави. І відноситися до них занадто легко - майже злочин. 

 01.07.2015 18:09  Тетяна Чор... => © 

Актуальна тема. Мабуть, про тролювання варто говорити, бо справитись з цим жмутком злості на самоті від несподіванки буває тяжко.
Додам тільки, що справжній троль не полізе сам з критикою (доречною чи ні) вашого твору. Нащо б він себе виявляв! Він ваш твір ще й підхвалить, і добре знаючи ваші слабкі місця, підловить, зіткне лобами з кимось іншим. А в мить душевної слабкості під час гризні вицідить всю енергетику! :)))))) Насправді, не зовсім смішно...
Ще хочу додати, що не згодна з автоматичним виправлянням орфографії! Бо буває, що якесь "неправильне" слово вживаю спеціально! Творці - вони вередливі персони, не потерплять цензури алгоритма! :))))) 

 01.07.2015 14:33  Світлана Р... => © 

Мені сподобались пропозиції впровадити певні алгоритми на сайті!!!) Хоча, тут у нас ще досить спокійно.) Думки різняться, звісно. У кожного свій поетичний смак, своє бачення високого чи глибокого) Але, коли допікає безпосередньо тобі, ти стикаєшся з певною дилемою: "Закрити очі або ж відкрити рот)))". Будь-який, навіть самий ідеальний з точки зору автора твір, може викликати певні внутрішні протиріччя, незгоду. Людину псує її власне его. Відчуття досконалості і неперевершенності ( часто - самопривите), але на кожного маленького чепурненького троля, є інший - з гострішими зубчиками і з довшими пальчиками.) Боротьба за першість і визнання - ось що стимулює, ось що бунтує внутрішній світ інакомислячого. Я за гуманний спосіб висловлювання, грамотний конструктивізм і вміння порадіти за іншого!!! Чудово!  

 01.07.2015 12:47  © ... => Олена Вишневська 

Ой, я - людина емоційна. Все переживаю на такому ж рівні. Намагаюся бути об"єктивною. Не знаю, мабуть, не дуже виходить. Інколи і я можу "побитися" з тролем. 

 01.07.2015 12:42  Олена Вишн... => © 

Танюшко, а ти - молодчинка! Боєць)))
Я - за толерантність! І з тролізмом вони абсолютно не сумісні!
І, звісно, одна справа - спостерігати за цим усім зі сторони, а інша - пережити все це на собі, а ще й коли близько все сприймаєш до серця, то взагалі просто катастрофа( 

 01.07.2015 11:53  © ... => Суворий 

Знаєте, на ютюбі є таке, коли тобі чийсь комент подобається, ти можеш натиснути на ручку, підняту великим пальцем догори. Це означає, що тобі комент сподобався. Або навпаки, це коли ти обираєш ручку, опущену великим пальцем донизу - тобі не до вподоби коментар. Це дуже корисна функ...

 01.07.2015 11:40  © ... => Тадм 

Згодна. Нам у нашій суспільній ситуації до толерантності ой як далеко. І це зрозуміло. Але тролі існували і до гібридної війни.
Мені здається, троль - це такий підвид енергетичного вампіра, коли в опонента вишуковують слабке місце і щоразу давлять. Для скачування енергії. Тут не про ідеологічні суперечності, хоча ми й знаємо, що весь світ - це боротьба іделогій. 

 01.07.2015 10:02  Суворий => © 

А я люблю тролів. Не раз обдумував і доробляв додаткові алгоритми на цьому сайті, щоб ускладнити їм життя... 

Останнім часом бачу негативну тенденцію в популяризації поняття "троль". Деякі автори текстів з будь-якого критика швиденько "ліплять" троля і відмахуються. Типу "раз ти троль то йди в ж..." А між тим буває по всякому...Троля з першої чи другої репліки не розкусиш. Окрім того він казліна інколи буває правий сам того не усвідомлюючи...

 01.07.2015 09:46  Тадм => © 

Влучно, Танюш. Головне, щоб не сприймати всіх інакодумців як тролів лише :)