Фабрики Генрі Форда в Європі
Генрі Форд заклав перший камінь для фабрики в Кельні у 1930 році. Ця фотографія зроблена в 1931.06.04.1930 | № 13
Ім`я Генрі Форда згадують часто в часописах, знають його й наші люди, що вернулися з Америки, бо не один із них працював на його величезних фабриках автомобілів і тракторів.
Тепер Форд з`ясовує, які платні мають робітники в Європі. З його вимоги утворено комітет „XX Century Found“ (Основа XX століття). Цей комітет звернувся до Міжнародного Бюро Праці з проханням провести в 12 країнах Європи відповідні розслідування. На цю ціль призначив Форд 25 тисяч доларів.
Зробив він це тому, що вирішив частину своєї автомобільної продукції перевести в Європу. Він каже, що дешеві авта призначені для робітників. Такі розслідування вже проведено й тепер „Ford Motor Company“ (Фордове Товариство Моторів) вирішило зосередити більшість своєї продукції призначеної для Європи в Кельні в Німеччині.
Поки що європейські робітники не в змозі купувати авт, бо їх платні занизькі. Форд на своїх фабриках платить куди вищі платні, як платяться в європейських країнах. Найнища платня в нього 16 нім. марок. (В Америці платить від 6 доларів). Само собою, що це приведе до підвищення платень на інших європейських фабриках. Та каже Форд, що тут нема чого боятися фабрикантам, бо добре оплачений робітник також стає покупцем і збільшує запотребування виробів. До Європи переносить Форд частину своєї продукції, щоб оминути митні перепони.