24.11.2017 22:57
for all
228 views
    
rating 5 | 4 usr.
 © Роман-Мтт

100 грам

100 грам чого саме - вирішуйте самі

Я сьогодні випив. Дістав тестьового самогону і трохи випив. Спочатку за тих, хто вижив - я їх нащадок. Потім - за тих хто не вижив, я - їх боржник і почуваю себе винним чогось. І ще одну - за себе: я знаю що робитиму, щоб то ніхто не забув чи не влаштував те наново. Свічку завтра ставити не буду - не хочу сумувати: пам`ятаю - але не сумую, злюся - але не скаженію, вірю - бо знаю, що все йде нині правильно.

Царство небесне і земля пухом тим, хто тоді не вижив. Розуму і сили тим, хто є нащадком тих, хто вижив - нам ще боротися, бо нащадки тих, хто влаштував голодомор, теж ще живі і знають про це не з книг, і ненавість їх до України, яку іх діди спаплюжили голодними смертями мільонів, лишилася в їх крові на генетичному рівні. Як і моя ненавість до них.


ПС. На фото - перловиця, річковий молюск, більше відомий як "ракушка". Мої діди і бабки їли таке в той голод, коли були дітьми.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 28.11.2017 09:16  Каранда Га... => © 

не впевнена... 

 27.11.2017 22:45  © ... => Каранда Галина 

"Кожна жива істота від початку свого існування знає, що таке - добре, а що - погано." Р. Бах. 

 27.11.2017 22:41  © ... => Тетяна Белімова 

Таким рятувалися по всій Україні - в річках їх багато. Це досить поживна їжа, але і досить брудна - вони збирають всю гидоту з дна.

Щодо виконавців - так. Не все руками ворогів робиться - здебільшого і самі до того маємо стосунок, як колись, так і нині. Нічого не поробиш - така правда. 

 27.11.2017 09:03  Тетяна Бел... => © 

Романе, це не важить, запалите Ви свічку чи ні. Головне, що знаєте і пам`ятаєте, шануєте пам`ять, переповідаєте іншим. На жаль, не всі українці ще усвідомили трагічність голодомору для української історії. Мова не лише про нащадків виконавців. Досить часто виконавцями голодомору ставали місцеві покручі, п`яниці, злодії, яким вкладали в руки зброю і давали наказ. Голодомор придумали не свої, але втілювали його своїми руками... Страшно, коли чуєш цинічне "голод був скрізь" або "а чим зараз краще?". Блюзнірство часом зашкалює...
ПС: Ваше фото вразило... Перепостила його, бо й не знала, що таким харчем рятувалися. У нас, на Київщині, такого добра, на жаль, не було, проте був спориш, кропива, лобода... 

 26.11.2017 08:32  Каранда Га... => © 

Читаю зараз "Блудний син" Гойченка (на головній висить рецензія). І, хоч автор сам звинувачує не виконавців злочинів, а систему, я однак не можу вважати це виправданням для катів. Я розумію, що система багато до чого може змусити, в тому числі й до вбивства. Але - до вбивства з особливою жорстокістю??? До садизму? Ніяка система не зможе змусити отримувати задоволення від того, що мучиш інших, якщо цього немає в твоїй природі... Я не знаю, чи можна "виховати" емпатію, чи вона дається від природи. Начебто вона має приходити з досвідом власного болю, але на практиці - маньяки виростають з колишніх жертв. Розум і ресурси ніяк не впливають на людяність. Ні національність та патріотизм, ні партійна належність та будь-яка ідеологія, жодні благі наміри та примарне світле майбутнє для всіх не мають бути передумовою, обгрунтуванням, поясненням та виправданням банальної жорстокості.

 25.11.2017 21:41  © ... => Каранда Галина 

не повторять. а як вдасться - кожного разу опір буде все більший і більший. вони нас більше як 400 років не можуть асимілювати, і винищити не можуть - розуму не вистачає і ресурсів (яких дуже багато мають). 

 25.11.2017 09:44  Каранда Га... => © 

в голові не вкладається сам факт, що світі, який називає себе цивілізованим, таке можливо. Причому приходить чітке розуміння, що загалом нічого не змінилося: при бажанні, "вони" таки зможуть це повторити... Щось у нас не так із категоричним моральним імперативом...