18.10.2019 12:11
for all
88 views
    
rating 5 | 2 usr.
 © Суворий

Як відрізнити погану владу від хорошої на прикладі ВВП Китаю, України та Росії?

Урок економіки

Відкладіть в бік свої гасла, переконання і вподобання. Ваші особисті відчуття мало що означають в світлі того, що їх на хліб не намажеш, і від того ціна їх ломаний гріш в епоху фальші, обману та тотальної маніпуляції свідомістю, як зліва так і справа.

А між тим критерії оцінки влади давно відомі і я чекаю не дочекаюся коли на площі вийдуть колони людей озброєні не гаслами, а графіками динаміки валового внутрішнього продукту, що більше відомий, як ВВП. І кожен з політиків буде виділений на них окремо в періоді, коли він був при владі. Бо тоді чітко видно, хто справді вартий чину управляти цією державою, а хто лише вміє недбало розпоряджатися чужими, довіреними їм людьми (не найдурнішими, раз вони їх заробили) грошима, що прийнято називати податками. Забуваючи, що податки – це капітал, що НЕ реквізується у громадян насильно, а віддається громадянами добровільно державі з розрахунку, що вона (держава) цей капітал інвестує НЕ гірше ніж громадяни зробили б це самі, якби залишили цей капітал собі і розпоряджалися ним на власний розсуд. І простим критерієм того, чи ця вимога виконується, є ріст ВВП. Впевнений і стабільний. В величині цього росту закладені поточні і майбутні зарплати, пенсії, обороноздатність держави, її авторитет, любов до нащадків та людей похилого віку. А не напівпорожніх обіцянках, що практично ніколи не збуваються. Невдоволення його ростом або взагалі відсутністю росту часто є приводом для багатьох уникати сплати податків, що вцілому виглядає цілком резонно, якщо виходити в вищеозначеного терміну податок. Ріст ВВП є також показником компетенцій усіх попередніх влад разом узятих.

Дуже просто…

Скористаємося сервісом Google Public Data: Китай (синій), Україна (червона) та Росія (зелена)…

Темпи зростання ВВП % Китаю, України та Росії з 1991 року і по наші дні:

vvp

Думаю подальші слова навіть зайві, але все ж дещо додам...

Не так важливо чи постулює влада безкоштовну медицину та освіту, планує розвивати боєздатну армію чи без кінця турбується про рівень зарплат та пенсій. Не забезпечивши динаміку, яка більш-менш співпадає з китайською, що й є оціночною характеристикою їхнього так званого економічного дива, все це залишиться лише добрими намірами. В реальності громадяни будуть спостерігати тотальну деградацію інфраструктури (все прогнило), копійчану медицину (лише така є справді безкоштовною), підвищення пенсійного віку (щоб частковоі уникнути необхідності платити пенсію), міграцію молоді (втечу за кордон) і скорочення населення, яке не зупинять ніякі доплати за енну дитину, бо в умовах відсутності стабільного росту ВВП ніякі штучні заходи не можуть переламати тренд народжуваності чи смертності, скільки б політики не били в бубни і барабани.

Без сумніву український народ уже давно пережив свої колишні правлячі еліти, що, як слідує з графіка ВВП, практично один в один повторюють російську динаміку (чомусь не китайську чи польську). І це математичне диво передає істинний стан справ як би неприємно це не було визнавати усім нам та елітам, що з їх же слів такі ж далекі від росіян, як чорт від ладану…

У випадку України найгіршим є те, що часу на пошук нових еліт уже не лишилося. Більше плисти за течією не вийде. Якщо теперішні не впораються з динамікою ВВП, а лише відтворять оте, що намалювали за десятки років українському народу "папєрєднікі", нас чекатимуть потрясіння куди більші ніж ми мали. Проте з точки зору вічності навіть це буде лише крапля в морі історії Всесвіту, що заспокоює.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 21.10.2019 14:53  © ... Закріплений коментар

Вересень 2019.

Польща: середня зарплата/середня пенсія = 1200 евро / 350 евро = 3,4

Україна: середня зарплата/середня пенсія = 10000 грн / 3000 грн = 3,3


Що й треба довести, щоб зрозуміти як привязані пенсії до реального об`єму ВВП держави та його динаміки...

Економіка глуха й сліпа до голосу демагогів та плачу нужденних. Щоб наздогнати Польщу 2019 року треба мінімум років 25 за умови, що все буде робитись на совість, а не як завжди. Проте Польша до 2045 року нас теж не чекатиме, а буде рухатись далі...

 21.10.2019 19:46  © ... => Каранда Галина 

Життя вносить свої корективи. Інколи доводиться вибирати не кращих з кращих, а найкращих з найгірших... Про ситуативні союзи ОУН з гітлерівцями та Черчіля зі Сталіним нагадувати думаю не варто. Але все до пори до часу. І це добре... 

 21.10.2019 19:40  Каранда Га... => © 

цікаво, що коли щодо брехунів возмущалася я, ви їх виправдовували))
"чесний політик" і "щирий дипломат" це взагалі оксюморон. Питання в мірі. 

 21.10.2019 19:33  © ... => Каранда Галина 

Виборцям таких треба відразу пускати в розхід. Брехун не може бути чесною людиною. Це когнітивний дисонанс. 

 21.10.2019 19:32  Каранда Га... => © 

робота в них така... ви ж самі казали: хочеш пройти - і не таке пообіцяєш... 

 21.10.2019 19:16  © ... => Каранда Галина 

Я не забув. Економіці все одно скільки ви купите на ці гроші. Вона безсердечно оперує числами.

Я порівняв цифри, щоб показати як брешуть політики обіцяючи те, що навіть багатші країни не здатні дати своїм громадянам... І ясна справа середня в Польщі означає, що і в них є як менше середньої так і більше...

 21.10.2019 19:10  © ... => роман-мтт 

На жаль не зовсім зрозумів, що саме зрозуміло без розрахунків.

В нас є розумники які обіцяють перед виборами збільшити пенсію уже на другий день до небес зменшивши тим самим цей коефіцієнт до 2 і нище... Але при цьому не зможуть так же швидко виростити економіку, яка генерує рівень зарплат... На цьому порівнянні видно на цифрах, що вони брешуть. Навіть багаті країни цей перекос не можуть собі дозволити. А ми й подавно, якщо ще й змушені підняти пенсійний вік... Інакше у поляків уже було б десь 2...

 21.10.2019 17:12  роман-мтт => © 

так і є. це і без розрахунків зрозуміло. 1/3 частині населення - так точно зрозуміло ;) 

 21.10.2019 16:07  Каранда Га... => © 

Ви ще забули сказати, що в Польщі ціни на основні продукти харчування, одяг та взуття, а також на бензин, при кращій загальній якості приблизно дорівнюють українським, а по деяких позиціях ще й нижчі.

Середня зарплата в Україні насправді набагато нижча статистичної (якщо відкинути астрономічні зарплати пару сотень обраних).

Прірва ще глибша, ніж здається...

 18.10.2019 20:26  © ... => Каранда Галина 

Це називається політичний смітник... Розстрілювати їх лише через переконання, що вони кровопивці це Ленінізм... Уже писав.

 18.10.2019 20:22  Каранда Га... => © 

Ха... я б на такий "смітник" би не відмовилася...
Страждають, біднесенькі... мо` скинемося їм на хліб? 

 18.10.2019 20:19  © ... => Каранда Галина 

Вони несуть відповідальність на виборах. Останні вибори змели більшість з них в смітник. Так в кооперації з економікою працює демократія. І мала б працювати надалі...

 18.10.2019 20:17  Каранда Га... => © 

У нас політики та чиновники не несуть відповідальність навіть за прямі збитки. А ви хочете, щоб вони відповідали за недоотриманий дохід... то хто з нас ідеаліст?)

 18.10.2019 20:11  © ... => Каранда Галина 

При економічному аналізі треба завжди порівнювати те, що є і те, що було б, якби... Така дивна ця наука... І оте що було б якби Ви назвали шкірою невбитого медведя. Але саме так працює економічний аналіз. Тобто в тому числі зі шкурами невбитих медведів, щоб порахувати збитки від прийнятих рішень чи політики вцілому. 

 18.10.2019 20:08  Каранда Га... => © 

Я про ВВП. Якщо він падає, то й ділити нічого.
Чи як ви зрозуміли про шкуру? 

 18.10.2019 20:04  © ... => Каранда Галина 

Ми не ділимо шкуру. Ми на конкретному прикладі показуємо ті помилки, що завжди допускають намагаючись зрозуміти економіку. Це назиаається розвиток. 

 18.10.2019 20:00  © ... => Каранда Галина 

Ви праві. Якщо навести фокус на товариша Петрова чи Васєчкіна то дійсно може виявитись, що від економічного зростання він нічого не отримає. І тоді доведеться займатися пошуком цих персональних причин, але вимагати щоб усім дісталось порівну це Ленінізм...
З другого боку той факт, що серед тисяч людей виявилося б набагато більше більш влаштованих і навіть щасливих думаю факт незаперечний. 

 18.10.2019 19:56  Каранда Га... => © 

Ну да. Ділимо шкуру невбитого ведмедя))
Постулат 1: ВВП має рости
Постулат 2: ріст ВВП має підтягувати за собою ріст добробуту громадян більш-менш рівномірно.
Бо саме по собі перше твердження не гарантує друге... 

 18.10.2019 19:54  КАЛЛИСТРАТ => © 

Та это да )))
Как говорил один умный человек ещё при батюшке-царе, чтобы стать профессором, надо иметь в роду хотя бы три не поротых поколения. Эволюция, одним словом)))
Будем ждать! ))) 

 18.10.2019 19:47  © ... => Каранда Галина 

Різну це зрозуміло. Мова йде про не різну допомогу відносно столиці, що за будь яких обставин буде мати вищий статус, а значно гіршу тої, яку б вона отримала у тих же Лубнах за умови впевненого економічного росту, якби він мав місце в Україні усі роки Незалежності чи хоча б останні років 10...

 18.10.2019 19:44  Каранда Га... => © 

Не так.
Людина, що захворіла в Києві, і людина, що захворіла в Лубнах, отримають аж надто різну медичну допомогу.
Я приблизно про це... 

 18.10.2019 19:43  © ... => КАЛЛИСТРАТ 

Держава не людина життя якої обмежене вузькими часовими рамками. Потрібна воля і розум. Тоді все буде. 

 18.10.2019 19:40  © ... => Каранда Галина 

Виходячи з цієї логіки людину не повинна турбувати ні проблема медицини поки він не захворіє особисто, ні рівень пенсійного віку доки не доживе... Мається на увазі якщо усі критерії потрібно обовязково перевіряти на собі, щоб переконатися у їх доречності.
А даному випадку мова йде про суспільне благо вцілому. Так працює економіка. 

 18.10.2019 19:40  КАЛЛИСТРАТ => © 

Государство у нас колхозно-пролетарское и народ такой же )))
Хотя и грустно, но мне кажется, что вся эта коммунистическая чума уйдёт вместе с исчезновением барачных "хрущёвок", а это, видать, не скоро.( 

 18.10.2019 19:27  Каранда Га... => © 

ВВП, звісно, показник, тут я згодна.
Та, думаю, якщо вже мова йде про намазаний хліб, то треба ще враховувати градієнт намазаних шарів... ну, себто, якщо я з`їм курицю, а ви залишитеся голодним, то в середньому ж...
Той ВВП, великий чи малий, до душ ще й не завжди доходить. 

 18.10.2019 13:16  © ... => Борис Костинський 

Я був здивований, коли побачив через графік про яких саме "братьєв" йдеться... Близнюки прямо з чрева одної матері Совком нареченої.

 18.10.2019 13:12  Борис Кост... => © 

Українська "еліта" з самого моменту проголошення незалежності України(ВИМУШЕНОГО, бо ні нація, ні її керманичі того не хотіли!) почала повністю копіювати Москву. Що казати про відвертих московських посіпак Кравчука чи Кучму, коли, навіть і через 28 років, українські можновладці ментально є залежними від Росії. Ото куди Росія піде, туди і Україна за нею. І згоден з Вами на усі 100%, наслідком цього може бути реальний крах української держави.