28.10.2019 09:30
for all
149 views
    
rating 5 | 7 usr.
 © Роман-Мтт

Спрощення

Спрощення Засновано на реальних подіях

Відеозвернення в стрічці почалось дивно - без вітання!

"Вас не будуть вбивати чи полишати засобів до існування. Вас просто спростять. Не переймайтеся - вас вже спрощують.

Спочатку хтось вирішив, що для вас текст понад 140 символів (і то забагато ще дали) дуже складний і тому дали вам Птіццера. А потім хтось вирішив, що і у Птіццері забагато літер і тому дали вам Фотоспамм.

Але і у Фотоспаммі окремі намагалися писати, то їм дали наліпки. А потім - було спрощенно Фотоспамм до простої стрічки реклами, під якою ви могли лишати вподобайки з емоджі, і всі тому раділи.

А потім настав час автоматичної годувальниці: вам просто не продавали продукти у супермаркеті, якщо рівень ваших реакцій не перевищував завдану норму. Ви просто вимагали спростити подачу контенту - вам його спростили. Для отримання денної норми продуктів ви маєте спрощенні умови - поставити не менше 30 емоджі (і всі радісні, бо "гімно" і "пічальку" з завтрашнього дня не зараховуватимуть) під різними постами, щоб вам продали щось у магазині.

Так і працює спрощення. Не переймайтеся - це закономірний результат нашої еволюції, все просувається правильно і події стаються вчасно, все стає простим і зрозумілим. Зранку буде дощ і холодно. Не забудьте проставити правильні емоджі під цим відео повідомленням.

З великою людською повагою і з дотриманням всіх ваших прав, Ваша новинно-рекламна стрічка."

Я запам`ятав чогось це звернення. Запам`ятав з першого разу. Правда, геть тоді нічого не зрозумів, окрім того, що мої права було дотримано і мені треба поставити вподобайку. Тільки, на жаль, я забув, які з них можна ставити, а які - ні. І натиснув іконку з гімном. Наступного дня мене і забрали - рівень мого негативу перетнув критичну межу втретє за місяць. Це вважалось порушенням громадського спокою, і мене відправили на примусове лікування у психоцифрову лікарню. Там я і дізнався, що колись у нас були Птіццер, Фотоспамм і купа інших шкідливих програм, що збурювали наші розум і емоції. А сучасні вподобайки - то еволюційний рудимент, що лишився нам від пращурів. І цей рудимент не дозволяє нам еволюціонувати далі, бо міцно вкорінився на ментальному тілі і в законодавчому полі, яке неможливо вже змінити.

А потім приїхав головлікар і сказав - ми спеціально надіслали вам те відеозвернення, щоб вас спровакувати. Це такий експеримент, соціальний. І він спитав, як я себе відчував під час того звернення. Я спитав, чи не порушує це мої права, бо мені здалося, що якщо це експеримент, то мене мали б спитати згоду чи щось підписати, чи тицьнути якусь кнопку. Натомість він лише похитав головою і сказав "Бийте його, поки у нього не запрацює мозок. Бийте..."

Мене били тоді тиждень. Коли я нарешті зрозумів, що мені треба попрохати їх припинити мене бити, і зробив це, то знову приїхав головний лікар і спитав те саме. Я йому сказав - я не пам`ятаю, я лише пам`ятаю, що було якесь відеозвернення і мене потім забрали і цілий тиждень били.

Тоді головний лікар сказав, що мало били, і сказва бити мене ще три дні, а потім відвезти додому. Так і сталося. Мене знову били, а потім привезли і кинули під під`їздом мого гуртожитку. Я повернувся до себе додому. На жаль, як тільки я вмикнув рекламно-новинну стрічку, то приїхали ви, бо я вже понад тиждень не ставив ніяких емоджи, і ви мені сказали, що вважали, що я мертвий. А так як з`ясувалося, що я живий, то я порушив закон про відсутність вподобайок у Стрічці. Я прошу занести це в протокол, пане капітан Ліції, бо я то зробив не зі своєї волі. У мене все.


* * *

Капітан замислився і промовив: "Ви дуже багато говорите, як для мерця і злодія, чи хто ви там... Я вас лише попрохав поставити вподобайки у електронному бланку допиту, навпроти моїх питань, там де мають бути відповіді на мої питання. Я сприймаю це як непокору владі і вимушений застосувати силу. Сержант Петриненко, відвідіть цього розумника до камери і бийта його там тиждень, поки не зрозуміє, що на мої питання він має ставити вподобайки, а не відповідати ротом і незнайомими мені словами."


* * *

ПеЕс. Ви спитаєте, а чого капітан Ліції був такий балакучий? А просто мєнти не еволюціонували - у них лишилася мова в рамках їхнього канцеляриту і фені. Це мені пояснили після чергового повернення з психоцифрової лікарні, коли викидали під під`їздом мого гуртожитка...

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 01.11.2019 10:26  © ... => Ольга Білицька 

Мені теж. Нажву серії не пам`ятаю, але згадується сюжет про подорож однієї панянки на весілля своєї подруги. Це вона? 

 01.11.2019 10:25  © ... => Каранда Галина 

Дякую ;) 

 01.11.2019 08:35  Ольга Білицька => © 

Страшна перспектива, мені це нагадало серію "Під укус" з "Чорного дзеркала" 

 01.11.2019 06:07  Каранда Галина => © 

 вітаннячко! )

 31.10.2019 15:32  © ... => Ольга Білицька 

Згоден, але лише на половину. Проблема дійсно не в тому, що ми залежні від соціальних мереж, а в причинах залежності. Тут все вірно.
А інша проблема в тому, що соцмережі таки змінюють саме суспільство. І соцмережі можуть змінити його докорінно, коли рівень вподобайок таки матиме значення для всього. Наприклад, коли рівень вподобайк буде впливати на ваше рішення спілкуватися з тією чи іншою людиною. Як ви підете проти всіх, якщо з вас для потенційних співрозмовників просто не існуватиме? Так, ви просто не відображиметесь в їх гаджетах, бо вас відсікатиме фільтр за рівнем тих лайків чи позитив-коментів. І це не ваші співрозмовники будуть ставити цей фільтр - система все зробить сама ;) 

 31.10.2019 14:04  Ольга Білицька => © 

Цікава ідея твору. Проблема в тому, що ми не сільки залежні від соціальних мереж, скільки від чужого схвалення чи осудження, і так було завжди. Тільки тепер нові технології сильніше виявляють наші слабкості. Треба не боятися йти проти суспільної думки і не гнатися за "вподобайками". 

 29.10.2019 16:09  © ... => Тетяна Белімова 

о ні, це не про космос. про космос - то інше, до Спрощення воно не має відношення. Космос можливий лише без спрощення. Людині з айфоном у руках, які тицяють вподабайки і інсті, космос і задарма не потрібний. :( 

 29.10.2019 10:25  Тетяна Белімова => © 

Романе, а я й досі думаю, звідки питання про швидкість світла і що в цей момен відчуває герой? Це Ви пишете великий космічний епос? Класно вийшло. Ніби комуністичну добу описали. 

 28.10.2019 23:09  Каранда Галина => © 
 28.10.2019 23:08  КАЛЛИСТРАТ => © 

Да, всё временно....

И новая порода людей будет. А там, глядишь и до "Соляриса" С. Лема потихоньку доковыляем))) С чем Бог не шутит)))

Главное - движение... прости нас господи )))

 28.10.2019 22:41  © ... => КАЛЛИСТРАТ 

Все тимчасово. І це мине згодом, коли вчені виведуть нову породу людей. 

 28.10.2019 22:40  © ... => Каранда Галина 

Вірша прочитав, зачьотний вірш, лайк поставив ;) 

 28.10.2019 22:39  © ... => КАЛЛИСТРАТ 

Так вже є. Не буде, не спинимо, воно вже так є ;) 

 28.10.2019 15:26  КАЛЛИСТРАТ => Каранда Галина 

Думаю... блін, а проміжного варіанту точно немає? 


Не-а ... )))))

Апокалипсис уже начался! )))

Смотрите:

- сэр Дарвин некогда при помощи своей теории попытался обратить обезьяну в человека )))

- Марк Цукерберг при помощи своего Фейсбука вернул всё взад и человек уже обратился в обезьяну (2,3 млрд пользователей);

Народ подготовлен.

- за техническую сторону вопроса отвечает Илон Маск со своим широкополосным Интернетом, мелкоячеистой сетью которого накроет так, что будет ни продохнуть, ни пёрднуть)))

А потом читайте моего "Бубуку" где сказано, что под пение псалмов и гимнов народ пойдёт топиться в океане))) 

Следите за пусками ракет Маска с его спутниками и наслаждайтесь последними моментами человеческой свободы, дальше будет одна только ширнармасса)))

 28.10.2019 11:37  Каранда Галина => КАЛЛИСТРАТ 

Думаю... блін, а проміжного варіанту точно немає? 

 28.10.2019 11:14  Каранда Галина => © 

Як на мене, то птіцер краще ніж мордокнижник)))
А щодо лайок моє ставлення не змінилося))) хоч іноді і ставлю))) 

 28.10.2019 10:19  КАЛЛИСТРАТ => © 

Отлично!

Так и будет ))) И Фейсбук это и есть тот сепаратор, который уже сепарирует людей на "сливки общества" и корм для свиней))) Ибо наша подлодка два экипажа не выдержит)))