02.12.2015 11:14
for all
223 views
    
rating 5 | 3 usr.
 © Ольга Шнуренко

Затишний куточок в долині Карпат

Затишний куточок в долині Карпат

Два роки тому в липні місяці відбулася моя друга подорож у мальовничі гори Карпати. Мене в Яремче погостювати запросив мій хороший друг, цікавий поет і співрозмовник, Ігор Стожар.

Івано-Франківськ зустрів сонним вокзалом, але, коли приїхали в місто Яремче, то там на нас чекав енергійний, говіркий, гостинний і привітний господар готелю.

Поселилася я на другому поверсі в номері з балконом, з якого відкривався чудовий краєвид: скеля Три слони та фрагмент, покритих смереками, Карпатських гір.

Можна було легко здогадатися, що там, біля скелі, шумить річка Прут, про яку я ще до початку подорожі прочитала в Інтернеті.

Яремче – це низькогірний курорт, розташований в надзвичайно мальовничій улоговині між горами на березі Пруту. Через місто пролягає дорога до найвищої вершини Українських Карпат - Говерли.

За легендою назва міста походить від імені гуцула Яреми Годованця, який першим оселився на цій території.

Місто почало активно розвиватися після будівництва залізниці Станіслав (тепер Івано-Франківськ) - Яремче - Ворохта - Рахів в 1894р., яка призначалася для вивезення лісу у промислові райони Австро-Угорщини.

Ще раніше Яремче почало розвиватися як дачне містечко, де відпочивали жителі Львова, Кракова, Варшави.

Зараз Яремче - найвідоміший туристичний центр Прикарпаття, має понад 40 туристсько-рекреаційних закладів і санаторіїв, більше 50 об`єктів зеленого туризму. В якості курортної терапії використовують кліматичне лікування та мінеральні ванни.

На половині території Яремчанської міськради розташований перший в Україні Карпатський Національний природний парк, утворений в 1980 р.

Населення міста зберегло народні звичаї та обряди, найбільш цікаві з них: гуцульська "Розколяда", Андріївські вечорниці, Водохреще, купальське свято "Гуцульська берегиня". День Міста відбувається в останню неділю липня.

Найбільш цікавим для мене став каскадний Яремчанський водоспад, один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу - майже 45 градусів. Утворився він у нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут, у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід. Пробій (друга назва цього водоспаду) - популярний туристичний об`єкт, пам`ятка природи. Над водоспадом побудований міст заввишки 20 м. Нижче від мосту є розлога і глибока улоговина зі спокійнішою течією. На іншому березі річки Прут міститься сувенірний ринок.

Саме тут, у затишному кафе над прірвою, відбулася моя зустріч з поетами, які проживають на Івано-Франківщині. Під мелодію водограю звучали вірші. Зупинялися здивовані перехожі. Особливо емоційно реагували діти - уважно слухали і плескали в долоні.

В цьому кафе я вперше спробувала національну страву, банош, приготовлену із кукурудзяного борошна та сметани, заправлену шкварками, грибами та бринзою.

Після творчої частини зустрічі ми всі гуртом пішли на сувенірний ринок. Яке ж там було розмаїття вишиванок, різних сувенірів та жіночих прикрас!

А потім ми фотографувалися на фоні річки й водоспаду. Додому поверталися стомлені, але щасливі. Яремче – це казкове диво, затишний куточок в улоговині Карпат.м. Київ, 2013р.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 03.12.2015 20:34  Марієчка Коваль => © 

Я дуже полюбила цю річку. Це місце в с. Микуличин

 03.12.2015 18:18  © ... => Тетяна Белімова 

На території України є так багато мальовничих куточків, заповідників, старовинних міст - аби лиш було бажання і вільний час, ну і, звичайно, фінансові можливості для того, щоб відвідати всі ці унікальні творіння і природи, і людських рук... 

 

 
 03.12.2015 17:38  © ... => Тетяна Белімова 

Чекаю. Подивлюся із задоволенням. 

 
 03.12.2015 10:21  Тетяна Белімова => © 

Якщо буде час, додам свої фото з водоспаду в Яремче))))))))  

 
 03.12.2015 10:21  Тетяна Белімова => © 

Олю, дуже цікаво! Була в Яремче раза чотири і кожного разу, ніби вперше! Неймовірні відчуття і враження! Краса нашої рідної природи вражає!  

 
 03.12.2015 08:53  © ... => Марієчка Коваль 

І ця річка також знайома))) 

 
 03.12.2015 08:52  © ... => Марієчка Коваль 

Щодня проходила мимо цього костьолу. Ця дорога веде до Сувенірного ринку, а потім далі можна й до водоспаду дійти... 

 
 03.12.2015 00:44  Марієчка Коваль => © 

Яремче)

Хороший край.

 03.12.2015 00:41  Марієчка Коваль => © 

 02.12.2015 13:03  © ... => Лариса Пугачук 

Якщо реально надумаєте, то я Вам дещо підкажу, буду вашим віртуальним гідом...