11.11.2023 19:54
для всіх
41
    
  - | -  
 © Ruslan Barkalov

Ідучи в світ

Той, хто переміг смерть

Апостоли поверталися додому не вірячи в те, що з ними сталося. Вони були просто раді, що змогли вкотре відстояти ідеї, котрі посіяв у них їхній Вчитель. Та це був лише початок. Справжня історія чекала їх ще попереду.

Тепер перед ними відкривалася нова лінія життя. Біль, погорда, обмови, наклепи, переслідування – ось що чекало їх. Кожен з них скоро зрозуміє, що вони самі добровільно вибрали цю чашу.

Лють і ненависть з боку релігійної і політичної верхівки юдейства будуть тепер завжди переслідувати цих нових посланців доброї новини. Вони завжди будуть змушені втікати від колись своїх побратимів, одноплемінників і друзів. Тепер наступав період, який змінить все і покладе початок новому ладу.

Саме їхні слова змінять хід історії і покладуть початок новому сприйняттю відносин з Богом. Ще трохи і храм буде знищено, юдеїв порозсилають по всій імперії. Втратиться роль первосвященика. І всі правлячі сім’ї в Єрусалимі просто зникнуть зі сторінок історії назавжди. Ті ж таки фарисеї розбіжаться і покинуть все. Але слова, передані Ісусом, залишаться для майбутніх поколінь.

Ця боротьба, що почалася ще за життя Ісуса, триває і досі. І донині між справжніми Його учнями і фарисеями тривають протистояння.

Перші несуть слово отримане Вчителем до кожного з людей, намагаються достукатися до їхніх сердець і розуму, вказуючи на істину, котра є лиш одна.

Вони не отримують почесних звань, титулів, не женуться за коронами і лаврами. Їм не потрібні перші місця в синагогах – храмах і вихваляння. Їм не співають многаліття. Їх не видно на сторінках історії.

Ними погорджують і принижують в очах народу. Вони і донині переслідувані за правду, скитаються по різних чорних роботах. Їх не зустрінеш ані в єпархіальних куріях, ані в теплих кабінетах.

Вони – носії Слова, котре веде їх через усе життя. Слово, котре змінює світ і дає кожному надію. Слово, котре живе у кожному, хто хоче бути з Богом. Слово, яке рано чи пізно отримає перемогу над злом і невіглаством. Котре побудує справді новий, ідеальний, чистий світ. Слово життя, що є лише одним мостом до справжнього Бога.

А що фарисеї? Куди вони поділися? Та нікуди. Після зруйнування храму римлянами, вони розпорошилися по всій імперії, несучи свою злість і ненависть до усього, що є милим Богові.

Вони, як і дві тисячі років тому, позалазили до теплих, просторих будівель та з амвонів і далі утримують людей в полоні. Вони змінили назву, поодягали нові одежі, котрі б їх вирізняли серед людей. Вони стали звати себе християнами, але в душі вони глибоко противляться цьому слову і намагаються знищити тепер із середини ненависну їм єресь.

Та Ісус, справді перемігши смерть, обіцяв своїм послідовникам, що не залишить їх ніколи, посилає і далі все нових, вірних його слову людей у цей світ.

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
Не знайдено або поки відсутні!