20.11.2015 14:21
for all
234 views
    
rating 5 | 4 usr.
 © Ольга Шнуренко

Осіння палітра неба

рімейк

Вчора небо було зовсім інше – набагато гарніше! Вражала багатоколірна палітра. Основний колір, як фон, був блакитний.

На горизонті меланхолійно дрімав голубий, змішаний із сірим, і на цю небесну смугу вистрибнули грайливо рожево-золотисті сонячні протуберанці. Це була перша усмішка сонця, яке ще ховалося за обрієм.

На центральній частині небесного полотна з рожевим відтінком поважно вмостилися темно-сірі купчасті хмари. Рожевий колір горизонту вранці, як правило, означає, що згодом будуть сильні морози.

Ближче до моїх вікон, небо було дивовижно бузкове, а зліва – нагадувало світло-голубе озеро, і жодної хмаринки на ньому! Справа купчасті хмари сонно потягнулися і перетворилися на перисті.

Спіймала себе на думці, що великі пухнасті хмари були так дуже схожі на дрейфуючі крижини у Льодовитому океані. Де-не-де довгі фіолетові смуги неба розбавляв легкий сонячний рум‘янець.

Раптом обрій став яскраво-золотистим, сіро-голубий колір змінився на рожевий з відтінком фіолетового. Зблідли темно-сірі хмари. Все більше неймовірно голубою фарбою заквітчалось небо, і згодом із-за висотних будинків повільно та врочисто викотилося на небо сонце, кольору розплавленого металу в доменній печі… Новий день народився!

А сьогодні небеса – похмурі, темно-сірі, непривітні. З самого ранку монотонно барабанить дощ у вікно. Кудись біжать різнокольорові парасольки. Стоять зажурені і ловлять дрижаки оголені тополі.

Але в кімнаті затишно й тепло. Дрімають на дивані мур-котики. Спокій і тиша. Аж дивно. Може все це мені тільки сниться …м. Київ, 2012р.

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 21.11.2015 10:33  © ... => Тетяна Белімова 

Зараз піду пошукаю ваше небо, а потім вже "Вертеп" Любченка...

Дякую за посилання...

 21.11.2015 10:00  Тетяна Белімова => © 

Дуже гарно, Олю)) Народження нового дня - неповторний момент, який восени і взимку набуває якоїсь особливої містичності.  

Про небо і його барви - улюблене тема багатьох)) І моя теж! У мене є "Розмалюй моє небо!" 

Не знаю, чи Ви читали "Вертеп" Аркадія Любченка? Там є ціла глава "Привітання" присвячена народженню нового дня. 

 
 21.11.2015 06:58  © ... => Панін Олександр Миколайович 

Саме так я себе відчувала, як Ви описали... Нервувала не тільки із-за дощу, а й від того, що довго чекала електрика... Найважче чекати і доганяти...

Сіла писати, щоб скоріше минув час, і щоб неспокій з душі прибрати...

 21.11.2015 06:54  © ... => Тетяна Чорновіл 

Це ще одна замальовка, вигляд із мого вікна на світанні... Трішки його вчора доопрацювала. Поки писала і перечитувала, так спокійно стало на душі, навіть не вірилося, що нещодавно нервувала... 

 
 21.11.2015 00:02  Тетяна Чорновіл => © 

Ваші замальовки теплі і затишні! 

Відчулось муркотіння кота! )) 

 
 20.11.2015 22:35  Панін Олександр Мико... => © 

Якщо на вулиці негода, 

Виє вітер, 

Холодна волога в`їдається 

В душу, 

Але домашнє тепло забезпечує 

Сімейний спокій - 

 

То і на вулиці стає привітно-затишно, 

Виграють чаклунські барви 

І осінь всміхається.