09.12.2021 05:50
для всіх
98
    
  - | -  
 © Лукіан

Аполлон і Гермес - I

Аполлон і Гермес - I розмови богів

з рубрики / циклу «РОЗМОВИ БОГІВ»

АПОЛЛОН. Чому ти смієшся Гермес?

ГЕРМЕС. Ох, Аполлоне, тому, що я таке смішне бачив!

АПОЛЛОН. Ану розкажи. – я і сам хочу посміятися.

ГЕРМЕС. Гефест спіймав Афродіту з Аресом і зв’язав їх разом на ложі.

АПОЛЛОН. Як же це він зробив? Ти, здається, можеш розказати щось дуже смішне.

ГЕРМЕС. Я думаю, що він знав про їх зв`язок вже давно і слідкував за ними; і ось сьогодні, прикріпивши до ложа невидимі сіті, він пішов до своєї кузні. Прийшов Арес, думаючи, що його ніхто не помітив, але Геліос його побачив і доніс Гефесту. Тим часом Арес з Афродітою вляглись на ложе і тільки но прийнялися за діло, як попали в сіті і відчули себе кріпко зв’язаними. Тоді з’явився Гефест. Афродіта, зовсім оголена, не знала, чим прикрити свою наготу, а Арес спочатку хотів було втекти, думаючи, що йому вдасться розірвати сіті, але скоро, зрозумів, що це неможливо, почав благати звільнити його.

АПОЛЛОН. І що ж? Звільнив їх Гефест?

ГЕРМЕС. Ні, він скликав богів, щоби ті подивилися на їхнє перелюбство; а вони, обоє оголені, зовсім занепали духом і лежали зв’язані разом, червоніючи від сорому. Вони представляють, здається мені, найприємніше видовище: адже у них майже все сталося …

АПОЛЛОН. І наш коваль не соромиться показувати всім ганьбу свого шлюбу?

ГЕРМЕС. Клянусь Зевсом, він стоїть над ними і регоче. А мені, правду кажучи, здалася завидною доля Ареса: не кажу вже про те, чого вартує володіння найгарнішою із богинь, але і бути зв’язаним з нею разом – теж гарне діло.

АПОЛЛОН. Ти, здається, не проти дати себе зв’язати на таких умовах?

ГЕРМЕС. А ти, Аполлон? Пішли туди: якщо ти їх побачиш і не забажаєш того ж, я схилюся перед твоєю чеснотою.Примітка: - на заставці Афродіта, що купається, роботи скульптора Дойдалса із Віфінії (Мала Азія) приблизно 250 р. до н. е.Вільний переклад КАЛІСТРАТА.антична Греція, друге століття н.е.

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
 09.12.2021 06:36  Каранда Галина => © 

{#}