Ха-ха! Коли Ви аж зреагували!!! Я запитувала рік назад! :))))))))))))))) Так і не зрозуміла, в мене електричний чи від вудочки-донки! :)))
17.05.2012 07:20 Каранда Галина => Микола Щасливий
а що... цілком може бути...
17.05.2012 02:39 Микола Щасливий
... перечитав щойно і прийшла в голову цікава ідея, якщо брати слова дзвінок та дзвоник, то перше асоціюється з електродзвінком, а друге - це звичайний дзвоник шкільний. Тобто взявши післясвоєнні часи, коли ще електрики не було скрізь, більшість і не могло називати свято "останнім дзвінком", бо це був дзвін дзвоника (дзвоник дзвенів, а не звучав дзвінок). І перша назва, до електрики, могла бути або "Останній дзвін", або "Останній дзвоник". Ну як ідея?
1. Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980) ДЗВОНИК 1, а, ч. Те саме, що дзвінок. Чути кроки і срібний дзвін ручного дзвоника (Іван Кочерга, III, 1956, 16); * Образно. Жайворонок то підлітав вище й зникав у блакиті, то спускався й розсипав дзвоники над самою головою (Юрій Яновський, II, 1954, 141). Том 2, сторінка 265, ліва колонка
2. Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958. Том 1, ст. 377. Дзво?ник, -ка, м. 1) = Дзвінок въ 1 знач. Коні помчали, дзвоники задзвеніли. Кв. 2) мн. Дзво?ники. Раст. Колокольчики, Campanula persicifolia, Campanula trachelium, Convolvulus sepium L., Linaria genistaefolia Mill. Cм. Дзвінок, дзвіночок. Ум. Дзво?ничок. Ком. II. 81.
3. Сайт ділової мови
Останній дзвоник З четвертої п’ятниці травня в школах починаються традиційні "Останні дзвінки". Ось і прийшов час багатьом старшокласникам прощатися зі школою. Привітайте своїх друзів і знайомих із закінченням школи і виходом до "великого життя"! В 2012 році Останній дзвоник припадає на 25 травня.
4. Сайт ТСН
27 травня у школах пролунав останній дзвоник 27 травня останній дзвоник пролунав в школах Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Запоріжжя. У той же час у Києві та Львові останній дзвоник відзначать завтра, 28 травня.
5. Сайт освіта.
Навчальні заняття у 1–8 та 10 класах завершаться 25 травня, після чого у школах відбудеться свято "Останнього дзвоника".
6. Пісня
Останній дзвоник
Слова: М. Шушкевич Музика: М. Герц Приспів: Останній дзвоник мелодійний, Дзвени, дзвени в блакитну рань.
7. Вікіпедія
%D1%8C_%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%8C Для першокласників це «Свято Першого дзвоника», для всіх інших — початок нового навчального року. Часто цей день називають просто «перше вересня» чи «день першого вересня».
8. Знову вікіпедія
%D0%BD%D0%BE%D0%BA_%28%D0%B7%D0%BD%D0%B0 %D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%29 Дзвінок — електричний пристрій для подачі звукових сигналів Дзвінок — звуковий сигнал, який видається дзвіночком, дзвінком, або іншим технічним пристроєм Тобто це вже ведеться до того, що "дзвінок" не лише звук, але й інструмент.
9. Коли в гуглі вводиш "останній дзвоник" маємо Результатов: примерно 472 000 А якщо "останній дзвінок" Результатов: примерно 168 000 Це, думаю, теж непоганий приклад, що більш актуально.
10. Статистика пошуку користувачів. искали со словами «останній дзвоник» — 2299 показов в месяц искали со словами «останній дзвінок» — 491 показ в месяц Тобто звичайні люди шукають в 50 разів частіше «останній дзвоник». І таке популярне і всім зрозуміле словосполучення не може більшість писати помилково. В доповнення скажу, що ті ж самі звичайні люди слово "дзвінок" більш полюбляють. искали со словом «дзвоник» — 4470 показов в месяц искали со словом «дзвінок» — 4796 показов в месяц І ще искали со словами «сценарій останнього дзвоника» — 810 показов в месяц. искали со словами «сценарій останнього дзвінка» — 114 показов в месяц. Тобто шукали, звісно, вчителі. Або 80% вчителів тупі в Україні, а 20% розумні, або справді "Останній дзвоник" більш прийнятний і зрозумілий усім.
Але переіменовувати твір не варто. Адже шукають і так, і так. Врешті, це не є помилкою, просто звичка скорішше всього.
Цікаво, що Белль Іммові, Ксенія Ен та інші філологи нашого сайту скажуть.
06.05.2012 17:40 Каранда Галина
фіксую: 1042
08.04.2012 19:43 Каранда Галина
і цей вірш треба витягти повище... згодиться комусь...
Я "нарила" в неті, що слово "дзвоник" має обидва значення.
І взагалі, хто що сприймає, тим і мотивується в мовленні. Не сприймаю, наприклад, слово "посмішка" як "насмішка". Хтось собі придумав... Для мене воно синонім слова "усмішка". Але це як риси характеру: хто де жив, що читав, як виховувався і в якому мовному середовищі зростав, так і говорить.
А тепер хто просвітить мене? Умене вірш "Останній дзвінок", а у Щасливого - "Останній дзвоник". Хто з нас правий? А хто винуватий? В інеті пишуть по різному. А я до сих пір думала, що дзвоник - то інструмент, а дзвінок - то звук інструмента. Якщо я права, то "останній дзвоник" Щасливого, то останній інструмент в магазині у відділі дзвоників? Які є ще думки. Якщо ляпсус у мене, згодна виправити