06.10.2021 08:30
for all
39 views
    
rating 5 | 1 usr.
 © Йорг Вікрам

Дорожня книжечка

шванк - 34

34.


ПРО ПОПА, ЯКИЙ ЗГОЛОСИВСЯ ПОТРІЙНО ПРИЧАЩАТИ СВОЇХ ПРИХОЖАН.


Бідний неосвічений піп націлився на багатий, гарний церковний прихід, бо як він почув там можна було добре розжитися; це його і привернуло; він не стільки мав намір пасти своїх овечок, скільки надіявся загребти побільше грошей. Вже ж він і бігав і кланявся, поки селяни не запросили його в неділю, щоби домовитись з ним і надати йому той прихід.


Коли прийшла неділя піп постав перед старостою і всім синклітом в присутності управителя, і було визначено, скільки і чого йому треба отримувати: і житло, і мала десятина, і деяка частина від плодів земних, жита, пшениці, ячменю, вівса, вина, а також грошей, чим піп був дуже задоволений, але, коли все було погоджено і встановлено, староста відвів попа в сторону і в напівголосно сказав йому:

«Шановний пане священик, оскільки ви до цих пір тримались папства, то вам належить знати, що у нас в селі інший устав, бо ми народ норовливий. По цьому, будьте ласкаві причащати нас подвійно, тобто хлібом і вином».


Добрий священик на таке злякався, не вигнали б його, якщо він закомизиться; тому він і змирився, сказавши старості:

«Так я і буду робити з великим задоволенням. А щоби ви впевнились як я до вас ставлюсь, то я готовий причашати вас не те що подвійно, а навіть потрійно, тобто хлібом, вином і ще й сиром на додачу».


Старості це дуже сподобалось, і він сказав, що спитає у селян чи їх таке задовольнить.Вільний переклад КАЛІСТРАТА.м.Бургхейм, Німеччина, 1555 рік

Публікації: Каллистрат

Авторські твори, вірші, проза, публіцистика, освіта та інше

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 06.10.2021 21:45  © ... => Каранда Галина 

Да-а... Как говорится, вся суть в мелочах и когда делаешь перевод, то уходишь в то время, а если  ещё и начинаешь уточнять непонятное, то очень интересно )))

 06.10.2021 21:27  Каранда Галина => © 

Тим і цікаві такі оповідання. Не мораллю, яку хотів донести автор, а отакі от ніби незначні деталі, про які автор згадує "вскользь", для опису ситуації, як про щось, що саме собою має бути - а для насмце вже історія, яку в підручнику не пишуть. І саме це цікаво. 

 
 06.10.2021 19:07  © ... => Каранда Галина 

Да вот из рассказа видно, что батюшка добивался своего места ))) А готов был на всё, потому что из католической церкви переходил в протестантскую, жалование было больше. Бог всегда один и тот же, а вот деньги везде разные ))) 

 
 06.10.2021 18:44  Каранда Галина => © 

Ти диви - а в православ`ї селяни не можуть самі собі попа вибирати -там, як в союзі було: "распрєдєлєніє" зверху. Чи ні? 

 
 06.10.2021 12:59  Анатолій Костенюк => © 

Сиром, це все одно, що м’ясом. Смішно. А для віруючого, взагалі схизма. Цікавий сюжет.)))