17.12.2015 18:43
З дозволу батьків18+
119 views
Rating 5 | 3 users
 © Райан Ріенер

Не хочу виходити на вулицю

Я дуже рідко виходжу з дому. Але сьогодні довелося провести племінника в сутінках на роботу до матері. Я теж завжди маленьким ночував на там. Радував свіже повітря. Спотикаючись об розбиті дороги, в темних провулках, зустрічаючи здивовані погляди. Хтось сказав: "привіт" (мабуть знайома), я відповів, хоча не бачив осіб знайомих незнайомців. Потім знову, темні вулиці, зруйнований будинок на перехресті і провулок Крутий, що виходить до неосвітленої автотраси.

Весь час племінник йшов якось дотримуючись дистанції, мабуть боявся, що його "друзі-пацики" побачать мене. А ось і місце роботи матері, - з доріжки видно пару освітлених жовтим кольором вікон через будівлю старої водолікарні з розбитими шибками і решітками. Піднялися сходами серед каштанів і пішли по розбитій доріжці. Страшний вид, - темні зарості, територія, закрита стінами від перехожих стежин і житлових коробок. "Страшно", - сказав я кілька разів, проходячи біля всіх цих хащ кущів і крон дерев сланких прямо до землі.

"Нада била мамє пазваніть, шоб вишла до нас на втрєчу" - сказала дитина. Я відповів: "І мамі йти самій по цих темних нетрях?" Ворота в котельню по сусідству з денним стаціонаром були відкриті навстіж, відкриваючи вид на пустир, територію без світла. Безперервні зарості, під якими залишки декількох будівель, звалище, куди приходять спати бомжі. Потім трохи доглянутих клумб із квітами і ще більші зарості, в яких може хтось бути. В них приходять колотися наркомани. За ними кілька освітлених вікон іншої будівлі. Літають і кричать кажани, що уподобали горища напівпорожніх будівель, де не тривожать їх сон.

У денному стаціонарі, де чергує мати, і не пахне настанням 21 століття, тільки медикаментами і совком. Коридор втрачається в темряві. В одній з палат чутний звук зудящего радіо. Потім мене самого проводять до котельні, яка не працюватиме цієї зими. Газу більше немає. Значить з осені ці будівлі працювати не будуть, мати переведуть в іншу лікарню з новим графіком, що навіть краще. 200-літній денний стаціонар, який завжди був пов`язаний з медициною і тільки при німецькій окупації, колишній стайнею, - буде розібраний по цеглинці або проданий. Але вистачить і тижня без світла у вікнах, щоб туди проникла вся чернь і почала розграбування.

Назад. Навколо сміття, неприбрані обрізані гілки. Приватні та багатоповерхові будинки упереміш. Автостоянка, за спиною. Звук цвіркунів звідусіль. Лай собак. Почав переходити через дорогу, але на тому боці в темряві пролунали п`яні іржання підлітків, які повертаються з пляжу. Я трохи перечекав, і пішов коли вони відійшли. Далі, знову руїни, що перетворилися на звалище, мій старий будинок на розі, і, на шляху, лайливі слова тих, хто сидів під вишнею. "Костя!", - Кричала якась п`яна дівчина. А мене так дістали всі ці люди, яких я не знаю. Мати слідом, - вже не дивують і не чіпають.

Почуття відчаю. Не можу, навіть піднявши голову, бачити зорі на небі. Я втомився від усього цього сміття, я втомився від брудного дикого міста, від обіцянок, проблем, вимог, я просто ніколи не хочу виходити більше на вулиці. Хоча в стінах будинку нітрохи не краще мені. Я не патріот цього міста і цієї країни, я лише той, хто намагався зробити щось краще, змінити, все від мене можливе, але отримав лише плювок в спину і брудний мат в обличчя від усіх у відповідь. Зраду та брутальне відношення від тих, кого і не очікував. Ви заслужили життя в цьому лайні.

Нікополь 1 серпня 2014Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Сніг / Мініатюра | Райан Ріенер». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «На зустріч до Плуто / Есе | Райан Ріенер».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 24.12.2015 16:38  Марієчка Коваль => © 

Добре є. Я вас підтримую. 

 23.12.2015 12:45  © ... => Лариса Пугачук 

Дякую, сьогодні тоді опублікую ще кілька своїх розповідей, якщо такий відгук... 

 23.12.2015 12:14  © ... => Лариса Пугачук 

Проблема у тому, що українські ЗМІ створюють образ фемінного ЛГБТ-представника, епатажного, скандального і таке інше. Насправді ж, більш ніж 90% таких людей, як і 90% гетеросексуальних людей живуть звичайним життям із звичайною зовнішстю та стигмами. Справа не у орієнтації, а більше у особистості окремих людей. які інакші або хочуть бути інакшими. Якщо казати про транссексуалів, то це вазагалі трагедія для людини і знущатися над такою людиною чи критикувати - взагалі неприйнятно, адже людина не винна, якщо ...

 23.12.2015 12:06  Каранда Галина => © 

от і добре... 

 23.12.2015 12:01  © ... => Каранда Галина 

Дах зриває від того, що того, про що ви пишете явно не має. Я досі не виходив тут ні з ким до абсурдних розмов, хто якої орієнтацієї. Якщо чітко та вичерпно відповісти на ваші запитання: я нічого на цьому сайті, окрім літературного середовища, не шукаю.  

 23.12.2015 11:55  Каранда Галина => © 

зрозуміти, начить спростити. Спрощую, щоб зрозуміти: Якщо я кудись зайду і скажу - "я - гетеро" - для чого я це скажу??? Це типу "шукаю сексуального партнера чоловічої статі"? бо ніяк інакше мою таку поведінку не пояснити... це виправдано, якщо я приходжу в якийсь клуб/сайт знайомств. На літературний сайт я заходжу з іншою метою. Інші, думаю, теж. Навіщо їм така інформація про мене??? Яка нам, власне, різниця, з ким спите ви, що ви так спішите про це повідомити?
дах зриває саме від отакого демонстрування... 

 23.12.2015 11:40  © ... => Лариса Пугачук 

"Не скажу, що людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією всі сприймають і приймають, як норму, чого вони, власне, і прагнуть.Але для християнського суспільства ЛГБТ і не є нормою, чи не так?"


ЛГБТ прагнуть жити щасливо, як і інші люди, які не позбавлені цієї можливості лише через те, ким вони народилися. Те, що будь-яка сексуальна орієнтація, (яку ви часто плутаєте із сексуальними девіаціями, чи жорстокими традиціями (канібалізм)) - є нормою, це підтверджений факт у країнах із розвиненою наукою та медиц...

 23.12.2015 11:24  © ... => Лариса Пугачук 

"а давайте доведемо до абсурду ситуацію..."


Ставлення до сексуальної орієнтації, як до якогось руху, субкультури чи хвороби, яскраво підкреслює необхідність більшого ознайомлення суспільства із даними наукових досліджень.


"хоча давно вже думала про те..."


Хочу Вас порадувати, ця проблема вже вирішена. Я чудовий пізнавальний фільм, від BBC, де розповідається про принципи народження і майбутнє, на прикладах окремо узятих територій та соціального устрою. Усе надто просто. Освідчені жінки вступають у шлюб на...

 23.12.2015 10:52  © ... => Лариса Пугачук 

Я прочитав усі ваші коментарі. Спочатку хочу подякувати за увагу до твору.


Сексуальну орінтацію людини змінити не можна. Для початку, Вам треба володіти більшою кількістю інформації, щоб розуміти це. Адже кількість ЛГБТ-людей у суспільстві приблизно однакова у будь-який час історії. Різниця лише у ставленні людей і тому більш відкритій інформації про це. Зараз 90% ЛГБТ в Україні у стані інкогніто, багато хто навіть симулює гетеросексуальне життя, яке їм зовсім не подобається, але люди виходять з того, що "...

 20.12.2015 03:20  Каранда Галина => Суворий 

Ви помічали за мною наміри когось знищити чи зверхність по відношенню до когось??? Чи про що ми сперечаємося??? Зайшов новий автор, пише цікаво, каже, що пише для вікіпедії, молодець, я абсолютно нічого проти нього не маю, хлопчина грамотний, хоча конкретно цей твір складає враження невичитаного гуглівського перекладу. З оповідання не видно, до речі, проблеми травлі саме за інакшість.  Та він уже з порогу каже, що він не такий і звинувачує нас усіх скопом в тому, що ми не заступимося за нього, коли його вбиватимуть... Протиставлення в даному випадку йде не від нас, а від нього. Він вже вірить, що ми всі проти нього... В цьому біда...

 20.12.2015 03:08  Суворий => Каранда Галина 

Чому Вам відразу хочеться кудись виходити? Не помічав за Вами такого навіть в часи Євромадану... Просто розберіться чи жити з цими істотами на рівних чи їх знищити, як потенційно небезпечних. Це все... 

 20.12.2015 03:04  Каранда Галина => Суворий 

Ні. Ви ж самв запропонували кожному задати собі питання і відповісти на нього. Я саме це й намагаюся зробити. За інших я відпоаідати не можу. Якщо когось битимуть, я буду заступатись чи викликати міліцію, не розбираючись, кого саме там б`ють... Як я ще маю допомогти затравленій меншості??? Вийти на гей парад??? 

 20.12.2015 03:00  Суворий => Лариса Пугачук 

Ситуація буде доведена до абсурду, якщо виходити з того, що це НЕ вроджена генетична мутація, а набуде, як матюки в нашій мові...

Але я не випадково згадував лівша/правша. Цьому теж не навчишся. Я не дока в цих питаннях, але по останіх даних британських вчених (бу-га-га), цьому теж не вчаться. З цим народжуються і з цим же помирають.

 20.12.2015 02:56  Суворий => Каранда Галина 

Ви наявність всіх проблем в суспільстві визначаєте суто по тому чи існує вона для вас особисто???

 20.12.2015 02:45  Каранда Галина => Суворий 

:)я не чіпляюся на вулиці до людей, не тицяю в них пальцями, не б`ю, не дражню, ким би вони не були. Що ще від мене вимагається? 

 20.12.2015 02:41  Каранда Галина => Суворий 

Вам ніхто ніколи не скаже, що вас не беруть на певну роботу через те, що ви, наприклад, косоокі, чи у вас шрам через усе лице... Придумають інші причини.. І ви не будете збирати мітинги і вводитт закон про захист праа людей зі шрамом.
Те, що ви косоокий негр , бачать усі, а свої уподобання ви зумисне декларуєте. Питання - навіщо мені про них знати?? Вибачте за дике формулювання:) 

 20.12.2015 02:38  Суворий => Каранда Галина 

корисніше сформулювати їх самому собі і за одне з них проголосувати...  

 20.12.2015 02:27  Суворий => Лариса Пугачук 

Це кумедно, але Обама ніколи б не потрапив в Білий Дім, якби негри не примушували біле суспільство звертати увагу на проблеми чорних... Боротьба за права річ дивна і дика з точки зору тих, хто ці права отримав від народження, як довколишнє повітря і воду в бачку унітаза...

 20.12.2015 01:42  Каранда Галина => Суворий 

Сформулюйте питання референдуму. 

 20.12.2015 01:40  Каранда Галина => Суворий 

У мене був одногрупник, розумний хлопчина, в якого було одне скляне око. Я навіть не відразу це помітила, протез був хороший. Ніхто насправді не звертав на це уваги! Але йому здавалося, що всі тільки й думають про цю його проблему, дивлячись на нього... Він спився, так і не закінчив інститут... А хлопчина був хорошим. Це трохи може й не, але у нас у половини якісь вади, а зачмирити можуть і того, хто їх не має. Важливо, як людина сама себе Сприймає. 

 20.12.2015 01:32  Суворий => Лариса Пугачук 

Українцям потрібно визначитись. Себто потрібне кінцеве рішення питання геїв: або ми від них відстанемо і визнаємо, що ця мутація промисел Божий (як з лівшами/правшами) або узаконимо для них евтаназію, як це зробив Адольф Гітлер. Який сенс їх мучити???? Необхідно проявити гуманізм. Нащо змушувати двоногих подібних до нас (не мутантів) жити в постійному страху. Можемо провести всеукраїнський референдум. Покажемо їм, один одному та всьому світу нашу православну доброту та милосердя. 

 20.12.2015 01:28  Суворий => Каранда Галина 

тоді давайте їх виселимо на Мадагаскар, як Адік планував зробити з євреями... Євреї теж чіплялися до німців крепко. Давайте вирішимо хоч щось і займемось питання тривалості життя та туберкульозом... Бо я дуже хочу дожити до пенсії...
Вони реально живуть в ситуації школяра, якого постійно чмарять явно або опосередковано. Зачмарені люди не можуть вести себе адекватно в принципі. Давайте їм допоможемо. 

 20.12.2015 01:20  Каранда Галина => Суворий 

У мене таке враження, що не ми до них пристаємо, а вони до нас... Що значить рівноправ`я? - не підкреслювати відмінностей. Але коли ми навіть їх діцсно не помічаємо, вони виходять наперед і кажуть - а от ми інакші, не чвпайте нас... Ми не чіпаємо, вони кажуть про це голосніше... А от це вже дратує... Поб`ють 10 чоловік - хуліганство, поб`ють 1гея - фашизм... 

 18.12.2015 16:09  © ... => Тетяна Ільніцька 

Дякую за коментар. Буду працювати над покращенням своєї мови.

Вам також успіху! 

 18.12.2015 09:33  Тетяна Ільніцька => © 

Сподобався Ваш твір. Живий. Про такий кажуть "з емоцією".
Є певні стилістичні моменти, які при бажанні можна легко усунути.
Успіху Вам!  

Публікації автора Райан Ріенер

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо