03.01.2018 21:51
Без обмежень
74 views
Rating 5 | 4 users
 © Липа Ольга - Душа Українки

Сирія. Дамаск Біблійний. «Печера першої крові»

«У кожної культурної людини є дві батьківщини – та де народився і Сирія», -Андре Парро(1)

Історично-біографічний нарис... (історична частина)продовження...
Перша згадка в Біблії

Дамаск – перше місто з нині існуючих на Землі, яке згадується в Старому Заповіті. Згідно Біблійної історії, місто Дамаск засноване Вусом, правнуком Ноя. Перша згадка про Дамаск у Священному Писанні з`являється в Книзі Буття, у світлі оповіді про Авраама, який почувши про полонення родича свого, праведного Лота, вступив у бій з царями (2), завдав поразки ворогам і переслідував їх до Ховы, розташованої ліворуч Дамаска (Буття 14:14 - 14:15).


Гора Касьюн

За однією з теорій походження назви міста Дамаска, воно веде свою історію від арамейської «демшак», що означає кров брата. Згідно з місцевим переказом, Каїн убив Авеля в печері на горі Джебель-Касьюн, розташованій на північній околиці Дамаска, на висоті 1155 метрів над рівнем моря, внаслідок чого, вона отримала назву «Магарат ад-Дам», «Печера першої крові». Побачивши злочин, вона скрикнула від жаху першого вбивства на юній Землі, хотіла закритися і поглинути вбивцю, але Архангел Гавриїл ( у Ісламі Джебраил) перешкодив цьому, підтримавши склепіння печери рукою і залишивши відбиток долоні на ній, так як така смерть була б не покаранням, а лише порятунком для Каїна. Над печерою збудована Мечеть, це Священне місце однаково шановане християнськими і мусульманськими громадами. А в місті Ез-Забадані, в околицях Дамаска, розташована Шиїтська Мечеть Набі Хабиль, побудована в 1599 році де зберігається саркофаг, шанований як могила першого невинно убієнного мученика, Авеля (в Ісламі Хавель), його довжина становить близько 7 метрів, надгробок могили має 5 метрів 71 см в довжину, і 1 метр 80 см в ширину.


Тут, у центрі Середземноморських Земель, де зароджувалася цивілізація і розквітала незаймана земля, що породила безліч пахучої рослинності і живих душ багатоликої і самобутньої фауни(3), цвіте найдавніша перлина і б`ється її серце, серце світу.


Автор нарису - колишній місцевий житель Сирії (Дамаск - Хомс - Масьяф (мухафаза Хами))


до нових зустрічей ...


Ілюстрація - печера Першої Крові. Дамаск.

Близькі за тематикою матеріали читати в розділі:

Пропонуємо ознайомитися з наступною публікацією автора «Сирія. Дамаск. Так зароджувалося Християнство. Дорогою Апостола Павла / Нарис | Липа Ольга - Душа Українки». Якщо Ви пропустили, до Вашої уваги попередня публікація «Ніччю зірки понад степом летять / Вірш | Липа Ольга - Душа Українки».

1. Андре Парро (15 лютого 1901, Дезандан, Ду — 24 серпня 1980, Париж), професор кафедри близькосхідної археології та загальної історії мистецтв, а так само перший директор всесвітньо відомого музею Лувр у Франції. В період часу з 1920 року по 1968 рік брав активну участь і керівництво в археологічних розкопках на території Сирії, Лівану та Іраку.

2 . з Кедорлаомером, царем Еламским, Фидалом, царем Гоимским, Амрафелом, царем Сеннаарским, Ариохом, царем Елласарским, - чотири царі проти п`ятьох. Буття. Біблія. Старий заповіт.


3. Буття. Біблія. Старий Заповіт. Глава 1 : 11 «І сказав Бог: Нехай земля вродить зелень, траву, яка сіє насіння, дерево плодюче, що за родом своїм плід приносить, в якому насіння його на землі. І сталося так. 12 : І зробила земля зелень, траву, що розсіває насіння за родом її, і дерево, що приносить плід, в якому насіння його за родом його. І побачив Бог, що це добре».

Буття 1:24: ...І сказав Бог: «Нехай земля зробить живих душ за їхніми родами: домашня тварина, всяка рухома тварина і земної звірини з його роду». Буття. 1:30: «А всім звірам земним, і всім птахам небесним, і кожному, що плазує по землі, у якому душу живаючи, [дав] Я всю зелень трав`яну в їжу. І стало так».


Сподобалось? Чудово? Класно? Корисно? Нецікаво та посередньо?Можливо Вас зацікавить:

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

Ваше ім`я, псевдо або @: 
Закріплений коментар
Коментар відвідувача стає доступним для ознайомлення лише з дозволу Редактора
 04.01.2018 17:27  Тетяна Ільніцька => © 

 Дякую за таке щире вітання! Навзаєм))))))

 04.01.2018 16:09  © ... => Тетяна Ільніцька 

Щиро дякую, пані Танечко! Нехай Господь нас усіх Благословить. Щасливого Нового Року та Світлого Різдва! Бажаю Вам найсвітліших натхнень!

 04.01.2018 13:55  Тетяна Ільніцька => © 

Пані Олечко, дуже приємно, що Ви після перерви продовжили Вашу оповідь про Сирію.
Мені здається, кожен хоч раз у житті чув назву міста Дамаск, хоча б тому, що там виробляли знамениту на весь світ зброю. А виявляється, це місто славне не лише зброєю. Цікаво було довідатися) Дякую!
З Новим роком Вас! Натхнення на Вашу просвітницьку працю та творчість))))) 

Публікації автора Липа Ольга - Душа Українки

Літературні авторські твори, вірші, проза на теми: кохання, любов, життя тощо