2 вересня 2012 – 16 років з дня введення в обіг національної української валюти – гривні. Під час грошової реформи у вересні 96го року в обіг були введені банкноти і копійки.
класно. приєднуюсь до привітаннь))) хай цінується. ну і вставлю свої п"ять копійок про дизайн. у мене з зарплати нові сотки (з поводирем) дуже швидко розходяться, швидше за інші, але то так) сподобалась ода
Знаєте Тетяно, у мене тепер кожен ваш текст буде переплітатися з якимись авторами)) У цьому тексті це Олександр Ірванець "Ода Гривні". Вибачайте що я постійно вас з кимось порівнюю, але ж це круто, правда? :)
02.09.2012 18:37 Оля Стасюк
Куди тому долару до нашої стабільної гривні! Вона навіть падає стабільно...
:))))) Галю, зразу видно, що Вам більше нема чим займатися вдома, як тільки заполітизовані опуси строчити! Сьогодні у гривні день народження! Ваша справа не славити її і не пити за неї чарку! Але негоже прийти на свято до іменинниці і почати: Ти і крива, ти й коса, і нечупара! І ніколи ти з бідноти не вилізеш! А якщо серйозніше... Оді притаманні урочистість і патетичність, як Ви знаєте! Я захотіла написати саме оду гривні, бо добре пам"ятаю тривожні часи її народження, коли московські банки перестали видавати совєтські купюри, коли ввели купони, які було легко надрукувати на принтері і ціна хліба зросла до сотень тисяч! Коли Кравчук (Слава Йому!!!, Велика його в цьому заслуга! І взагалі у становленні держави!) нарешті надрукував перші гривні... Можливо ще не зовсім достойні! Але це було щось! Я пам"ятаю якесь трепетне відчуття, коли вперше тримала ці гроші в руках! Нашої Держави! Вони були як кістка в горлі Москві, яка думала, що зможе ще довго тими совєтськими асигнаціями тримати нас у кабалі! Ну, це я про себе говорю! (про трепет) Тому й написала ці рядки. Щодо Глоби, ви можете замовити в нього прогноз, і він Вам скаже все, що побажаєте! Лаврою не переймаюся! А тому з булавою так і треба! (про оскверніння) Щоб і на тому світі гикалося те, що з нами зробив! Все! Про політику замовкаю! Державу свою люблю не зваажаючи ні на що! :)))) Але говорити про це в коментарях набридає!
02.09.2012 01:02 Каранда Галина
альтернативний погляд:
Павло Глоба якось зауважив: українська економіка ніколи не підніметься. Доки на найбільш розповсюдженій грошовій банкноті – одній гривні – будуть зображені руїни. На старих гривнях дійсно були руїни. Херсонесу, здається.
Та й нові банкноти вражають трагічністю символів. На п’ятірках – храм у Суботові, в якому було поховано Богдана Хмельницького. За якийсь час містечко захопили татари, осквернили церкву, викинули з труни кості гетьмана. На десятках – Успенський собор Києво-Печерської Лаври. Його доля теж склалася не найкращим чином. У відновлений храм пускають далеко не всіх і далеко не завжди. Про що можна казати, коли сама Лавра, найбільша православна святиня України, колиска слов’янського чернецтва, залишається музеєм до сьогодні. Хочеш помолитися – плати за вхід.
На п’ятидесятках – приміщення Центральної ради. Століття тому там збиралися люди, в руках яких була доля країни. Яким забракло мужності прийняти рішення. А потім стало запізно.
А вчора потрапила до рук нова сотка. Молодий Шевченко значно привабливіший, ніж старий. Іще без вусів, іще посміхається. Перевертаю… Сліпий кобзар з хлопчиком-поводирем.
Звісно, для православних Павло Глоба – не зовсім авторитет. Тим паче, його прогнози щодо України збуваються рідко. Наша планида надто загадкова. Навіть для представників найдавнішої професії (астролог сам себе так називає, вибачайте). Але щось у цьому є. Прибрали з купюр руїни – тепер там сліпі та сироти. Мислеформи, які виникають при погляді на такі картинки – явно не позитивного характеру. «Сліпі сліпих ведуть…» Кобзар? Чи Біблія? І ведуть – в ЄС, НАТО, ще хто-зна куди.
Слава Богу, дизайн банкнот у нас змінюється часто. Сподіваємось, встигнуть придумати щось новеньке до того, як країна разом зі сліпими вождями впаде у яму. З якої вже не вибратись.
да... веселі були часи... вони, правда, й зараз веселі... от що цікаво: і мову визнано наймилозвучнішою,і чорноземи найродючішими, і гривню найкрасивішою, і конституцію найдемократичнішою... а ми все там же... може, тому, що й мільйонерів в нас чи не найбільше?