12.08.2014 14:38
for all
297 views
    
rating 4 | 2 usr.
 © Тадм

Про двомовність

Двомовність – ознака сучасності. Справді

Чому ж у серцях це розпалює лють?

Чи дуже важливо, ЯКОЮ говорить хтось правду, 

Якщо розуміє її увесь люд?

 

Як варите борщ чи важливо - каструля

Червона чи біла? Напевно, що ні, 

Вона ж інструмент…, от так само і мова -

Лиш засіб донести все те, що в мені!

 

У цю нелегку і важливу годину, 

Болить, коли бачиш - за мову цькують

Я вірю, що вартує те лиш, яка ти людина

І страшно, як засіб затьмарює суть!

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 21.08.2014 07:55  © ... => Якобчук Павло 

Я принизила гідність мови?Чим? 

 21.08.2014 05:32  Якобчук Павло => © 

Глибше, набагато глибше. Я не сперечаюсь. Мова то гідність. 

 13.08.2014 08:42  © ... => Світлана Рачинська 

Про будь-які образи не може бути й мови. Хоча реакція на вірш здивувала. Дуже здивувала. Напевно відразу потрібно було пояснити. 1. Двомовність означає те, що половина населення країни розмовляє обома мовами і вся країна розуміє російську. Але аж ніяк не пропозиція надати російській статус національної. 2. Каструля. Йшлося про те, що так само, як колір каструлі не впливає на смак страви, точно так же мова, якою я говорю, не впливає на те, що я говорю. 3. Постановка питання "ти розмовляєш російською, значить ти сепаратист", навіть якщо це сказано жартома, особисто мене лякає, бо означає поділ на "своїх" і "чужих" за мовною ознакою. Це, на мій погляд, неприпустимо, тому що "половина населення.... п.1" .  

 12.08.2014 23:17  Світлана Рачинська => © 

Зрештою, не був би це вірш Тетянки про двомовність, був би інший під іншим авторством. Дискус так чи інакше мав відбутись і у нашому товаристві, визнаймо, питання на поверхні, і як ніколи гостре та болюче. Надіюсь, Таня не образиться на нас за надлишкову емоційність. Наша країна, наші домівки , наші душі позбавленні спокою. Завершу словами Олега Буця - Нас врятує тільки любов! Шануймося. 

 12.08.2014 22:02  © ... => Панін Олександр Миколайович 

Спасибі Вам, Олександре Миколайовичу. Сумно, коли перекручують суть і як головне виділяють другорядне чи те, про що зовсім не йшлося 

 12.08.2014 21:53  Панін Олександр Мико... => © 

   Шановна пан Тадмі, не переймайтеся. Ви маєте святе право писати як хочете. Коментатори мають право коментувати як хочуть вони (звісно, у пристойних виразах). Час усе розставить.

   Якщо б я не зрозумів щось про каструлі, то все одно вірив би, що нічого поганого Ви не мали на увазі.

   Яка може бути недолугість? Може бути лише недостатнє розуміння з боку  читачів. З повагою і успіхів.

 12.08.2014 21:48  © ... => Фантом 

Спасибі 

 12.08.2014 21:38  Фантом => © 

Дуже гарний вірш.І з вами повністю солідарна. 

 12.08.2014 21:29  © ... => Якобчук Павло 

Паш, ну невже вірш пр неповагу до мови? 

 12.08.2014 20:58  Якобчук Павло => © 

Тадм, щира моя людино, направду кажучи коли чіпляється мовне питання в Україні стану на захист мови. Коли мова іде про гідність - стану на захист гідності. А якщо питання про колір кастрюлі то вже краще хай буде казан. Ознака сучасності - толерантність вартувала українцям Криму. З повагою: Якобчук Павло.

 12.08.2014 20:35  Світлана Рачинська => © 

Звичайно ні! Якщо з мого боку і був камінець, то тільки маленька лепта до кладочки , яка приведе до порозуміння. А його так хочеться сьогодні! Мої слова не були спрямовані , щоб образити когось, а щоб досягти компромісу. Я не вороже настроєна до російськомовних, але все ж таки, я проти узаконення двомовності. Пробач, коли чимось образила особисто тебе. 

 12.08.2014 20:06  © ... => Світлана Рачинська 

Світланко, деякі люди, думають двома мовами! Залежно від ситуації, аудиторії, настрою зрештою. Іноді лише конкретна мова допомагає точніше висловити почуття. Наприклад, еквіваленту, який би мене влаштовував, російському "человек как сосуд" в українській я знайти не змогла. Так само як ні "цветной", ні "разноцветный" не відображають повністю поняття "різнобарвний". Та чи варто закидати мене камінням, якщо я хочу просто охарактеризувати суть явища не рідною мовою? 

 12.08.2014 16:31  Світлана Рачинська => © 

Мені здається, непорозуміння автора і читача зовсім у іншому. Я абсолютно нормально сприймаю російкомовних людей, але якщо вони українці - хотілося б, щоб у цей нелегкий час (визначальний час!) - ми всі проявили єдність. Я проти будь якої національної ворожнечі. Дійсно, правда - вона правда на будь якій мові, але в моєму уявленні мова - це спосіб мислення. І якщо думки мої всі з Україною, чи можу я говорити по іншому? Напевне ні.
Ми всі знаємо Таню, як хорошу щиру україночку, патріотизм якої, ніколи не піддавали сумніву. Надіюсь, всі конфлікти і непорозуміння минуть, в ім"я чогось невмирущого, єдиного, неповторного і рідного!