А ще в Китаї колись було таке покарання - важких злочинців прив"зували до верхівки молодого бамбука і залишали на день. Бамбук проростав крізь тіло і приречений помирав страшною смертю. Бррр... Жах!
08.07.2011 21:23 Оля Стасюк
звісно, біологія тут ні до чого, просто пояснюю, що не завжди повір"я з правдою сходиться. А про магічні сили тирличу не знаю - мені відомо лише те, що вона лікарська. і те, що сік тирличу не відвертає злих людей, а реально лікує... здається, нирки.
Я також бачила відео про бамбукові ліси. Бамбук забиває будь-яку рослинність. Один тільки ворог у нього в молодому віці - бамбуковий щур, що під"їдає коріння. :))) Китайцям пощастило, у них таке прекрасне природне середовище... :))
Якось я читала про бамбук. Виявляється, це трава, хоч і дуже висока та сильна. Я тирличу ніколи не бачила. Одне можу сказати, що біологія і магія не зовсім сумісні. З біології ми вчили також, що папороть не цвіте. :))). Я про тирлич чула тільки магічні речі: Тирлич - трава - та самая трава, что ведьмы рвут в Иванову ночь на Лысой горе, близ Днепра, под Киевом, где обиталище ведьм и чертей.
Люди думают, что эта трава обладает силою превращения и достается в удел только одним ведьмам. Сок тирлича отвратит гнев сильных людей и возведет обладателя своего на верх богатства, почестей и славы. Тирлич-трава отличается от обычной горечавки тем, что растет только на Лысой горе, что близ Днепра в Киеве, а собирают ее только накануне Ивана Купалы. Тирлич-трава обладает силой превращения и достается в удел одним ведьмам. (з інета)
07.07.2011 21:35 Оля Стасюк
Вірш чудовий! Такий таємничий, натхненнний, фантастичний! Певне, додам у скриньку улюблених. Одне тільки... пам"ятаю, що у школі по біології вчили тирлич... Це не трава, а висока рослина з прекрасними фіолетовими квітами. Дуже рідкісна. Стебло найчастіше одне, а не розгалужене, як у трави. Хоча, може є різновиди? Я про них не знаю.