23.08.2021 09:21
для всіх
113
    
  3 | 3  
 © Анатолій Костенюк

Воли та вісь

Воли та вісь

байка Езопа

Одного разу два воли

від Криму з сіллю віз тягли.

Спинились якось на шляху

вони і кажуть чумаку:

– «Потрібно дьогтем вісь змастить

бо та все стогне та рипить…

Запряжені у воза ми,

а стогне – вісь!» Поміж людьми

так повелося вже з тих пір:

хто вічно стогне – тим не вір.

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
 29.08.2021 21:17  роман-мтт => © 

Щодо критики. Якщо ваша бульбашка не витримує тиску - час міняти бульбашку. Подумайте про це. Це складно і болісно, попереджую.

Щодо стрімкості часу. Ви точно помиляєтеся, бо час геть не стрімкий. Здається, що події відбуваються швидше, але це не так, просто подій стало більше, а час лишився тим самим. Час плине з тією ж швидкістю, як і раніше.

А тепер саме критика. Читати вас нудно загалом. Ви пишите про стрімкість часу, про найкращість - але цього немає у вашій інтерпретації байки. Вона виглядає повільною, триста разів пережованою, тобто банальною. Стилістично текст виглядає прісно, в перших чотирьох рядках є сенсова тавтологія, що неприпустимо для будь-якої малої форми. Останні два рядки, що мають бути висновком, логічно і сюжетно не прив`язані до історії. Якщо це байка, то питань у читача взагалі не мусить виникати. Ви ж пожалкували 2-4 рядки на історію вісі, що робить її роль ніякою. Про неї в вашому тексті хтось говорить, а вона сама мовчить. Вона є пасивним учасником сюжету, а не його головним учасником, який впливає на сюжет загалом. Про когнітивний дисонанс, який виникає при сприйнятті цих восьми рядків, мовчу - вам має бути це зрозуміло, що персонаж, який протягом історії мовчить, і якого в усьому звинувачують, виглядає як постраждалий, а не винуватий у цій історії.

Тому загалом текст виглядає непродуманим, нашвидкоруч написаним. Недопрацювали трохи, та то нічого, ставтеся до текстів більш ретельно, і згодом у вас буде виходити краще.

З повагою, Роман Онищенко (або Роман МТТ, за цим ніком можете мене знайти в інтернеті), адмін спільноти Фантастика ЮА, редактор Фензіну Підвал, автор фантастичних оповідань, переможець ряду маловідомих вам літературних конкурсів на теми фантастики і жахів, учасник збірок оповідань.

 29.08.2021 18:17  © ... => роман-мтт 

Байки Езопа не дійшли до нас в оригіналі. Вони дійшли в досить коротких оповіданнях на латині. І звідки твердження, що це спрощення? Ви читали оригінал? Чи читали інші варіації? Я вважаю, на відміну від Вас, мої байки найкращими, бо вони найлаконічніше передають сюжет. Зараз час стрімкий.))) А Ви собі вважайте, як хочете... Не люблю "критиків", та ще і анонімних.)))

 29.08.2021 16:39  роман-мтт => © 

Зачепила не байка, а спрощування. Спрощення - це прояв ліні в будь-якому процесі чи дослідженні. Спрощення - це шлях до узагальнення і безликості, по суті.

 25.08.2021 18:21  Душа => © 

))))))))))))))))) Дуже гарно!!!))))))))))))

 24.08.2021 09:18  © ... => роман-мтт 

Претензії - до Езопа! Передам у свій час... Радий, що зачепило.)))

 23.08.2021 21:24  роман-мтт => © 

Зневажена роль вісі. Якщо б не вісь - не мали б що тягнути чи як тягнути. Надто проста алегорія, якщо без технічних подробиць. А якщо з ними, з подробицями, то змащена вісь полегшує волам роботу, менше їх гальмує, як мінімум, менше стирається і дозволяє врешті решт здійснити доставку. Нема кому чумаків напоумити доглядати за технікою, окрім волів.

 23.08.2021 16:42  Борис Костинський => © 

Дуже гарно! {#} Коли приїздимо до України з відвідинами, то сходу стикаємося з плачами геть усіх, кого зустрічаємо. Ну просто усі нещасні і поневіряються! А отак придивишся - хата власна і платити за неї банку не треба, ремонт зроблено добрячий, меблі та сучасна електроніка є, автівка, хоч і не нова, але яка-небудь "Шкода" чи там японка... Ясна річ, що це не гаретні пенсіонери, але отаких - чимало. Але чорна заздрість до сусідів та плач! З чим не можу не погодитися - медицина в Україні таки жалюгідна. За комуняк було мерзенно, але все ж таки люди щось від тих вбогих лікарень та поліклінік отримували. Диспансерізація, до речі, штука слушна. Це комуністи вірно робили! І що ще гнітить в Україні - весь час повсюди ці збирання грошей на лікування! Це просто сум та жах! Як так - три десятиліття і не впровадили елементарне - СТРАХОВУ МЕДИЦИНУ?! Висновок роблю жорсткий: це все СПЛАНОВАНО задля знищення нації! Абсолютно ТАК! Іншого пояснення не маю!

 23.08.2021 15:40  © ... => Каллистрат 

Згідний! Про́шу дуже!

 23.08.2021 15:37  © ... => Каранда Галина 

{#}+++)))

 23.08.2021 12:22  Каранда Галина => © 

:))))) найпершими посміхнули езопівські чумаки).

"Мужик на телеге въезжает в деревню:
— Эй, народ, я вам дрова привёз!
Лошадь оборачивается:
— Ну, офигеть! Он привёз!"

 23.08.2021 12:12  Каллистрат => © 

Класно! Так воно і є ))) Хтось тягне, а хтось рипить ))) Дякую.