06.03.2020 02:53
for all
95 views
    
rating 5 | 2 usr.
 © Борис Костинський

Моджахед

Моджахед

Майка, джинсы, дырявые кеды... 

Он от мамки ушёл в моджахеды. 

Никогда он не будет стар. 

Он погибнет. Аллах акбар! 


Мальчик, что же тебя ведёт? 

Без запинки: "Сирийский народ!" 

Бьёт в плечо калаша отдача... 

Мама новости смотрит и плачет. 


На него - вертолёты и танки... 

Но какая у парня осанка! 

Он уходит в последний бой. 

Он поклялся: умрёт, как герой. 


На Алеппо обрушен ад. 

Будь ты проклят, шакал Асад! 

В сердце пули жестокий удар... 

Нет мальчишки. Аллах акбар! 


28.07.12г. 

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 10.03.2020 00:36  © ... => Надія Крайнюк 

Чув про цю книгу. Колись почитаю... А поки хотів би подивитись фільм по цій книзі. Нещодавно подивився "Крути". Написав там відгук, що, як-то кажуть, і то - хліб. Фільм дуже слабенький, але іншого про цих героїв в Україні просто нічого нема. На теми героїзму треба або знімати реальні шедеври, або не лізти в те, взагалі. Інакше виходить профанація. От "Червоний" вийшов доволі гарно. А ще "Жива" справила, в цілому, добре враження. Гірко, але українське кіно просіло за часи з 1991-го дуже глибоко. Іноді просто соромно, що велика європейська країна знімає так мало і так слабенько. 

 09.03.2020 21:26  Надія Край... => © 

Почитай книгу Юрія Горліса-Горського "Холодний яр" про боротьбу за самостійну і вільну Україну. Сильна книга. Саме про те, що ти пишеш.  

 07.03.2020 14:19  © ... => Анатолій Костенюк 

О, ні, пане Анатолію, порівнювати Сирію та Україну ніяк не можна! В Сирії вже загинуло до пів мільйона людей та вщерт зруйновано купу міст. Не один мільйон біженців! І війна іде не в одному куточку, а по всій країні. Що ж до України, то тут мільйони громадян знають про війну з Росією з ТБ та й не дуже тим переймаються, бо "КАКАЯ РАЗНІЦА"! 

 07.03.2020 14:12  © ... => Надія Крайнюк 

Я те ж на УПП ніколи не піду! Як згадаю - колотить усього! Ця "патріотка України" закрила мене тільки за те, що постійно виставляв інформацію про діяльність "Правого сектору". А на той момент саме ці хлопці були в авангарді боротьби за ВІЛЬНУ Україну. В принципі, я повністю зрозумів тепер правоту Кобзаря та багатьох інших провідників, коли вони казали, що головна біда України - ЗРАДА САМИХ УКРАЇНЦІВ. Саме ТАК воно і є! 

 07.03.2020 09:51  Надія Край... => © 

По суті, то так буде теж правильно. Можливо навіть правильніше.
Що стосується збереження творів авторів на українських сайтах, то ми зіткнулися вже вдруге із справжнім хамством зі сторони Адміна. ТС зник зовсям, як сайт. Там тепер якийсь жіночий журнал. На УПП видалили акаунт і все знищили. Правда, Дегтярьов говорив, що акаунт там можна відновити.Та тільки я туди вже не піду.  

 07.03.2020 09:23  Анатолій К... => © 

У нас не краще... 

 07.03.2020 02:29  © ... => Надія Крайнюк 

Я подумал и нашёл вариант, когда Башара Асада можно выбросить из текста совсем. В принципе, не он в Сирии играет основную роль. Если бы не Путин, то голова сирийского диктатора уже давно была бы отчикана и выставлена на всеобщее обозрение. Поэтому можно написать так: "На Алеппо обрушен ад./Будь ты проклят кремлёвский гад!" Думаю, что на рашевских сайтах я так и зафурычу - нужно ж москаликов чуток вздымать. ;-) Этот стих был много лет в пыли закрытого стихирского кабинета. Пока нового ничего нет, я стал выколупывать оттуда старое, но пригодное для употребления. Интересно, что у москаликов всё моё с 2014-го чётко хранится, а у "СВОИХ" на УПП смыли ВСЕ мои стихи под чистую. Весьма показательно, не правда ли, Надя?.. Есть над чем поразмыслить... ;-) 

 06.03.2020 19:11  Надія Край... => © 

Не всегда по ТВ говорят правильно дикторы, блогеры, журналисты. Но автор может, в порядке исключения, применить другое ударение. Та что, ничего страшного нет.  

 06.03.2020 13:11  © ... => Надія Крайнюк 

Спасибо, Надя! С ударением вопрос уже решённый - иначе всё нужно ломать, а это трудно... :-) По ТВ говорят АсАд, так что... 

 06.03.2020 09:58  Надія Край... => © 

Сильное, по-мужски написанное стихотворение. Печально, что молодые люди умирают ни за что. То, что разыгралось между Турцией и Сирией, не поддаётся никаким комментариям.
Об ударении в слове Асад.
Асад - все слоги краткие, второй слог с конца краткий, так что Асад Ударение на первый слог, т. е. на первую "А". Баша́р Ха́фез аль-А́сад (араб. بشار حافظ الأسد‎‎; род. 11 сентября 1965, Дамаск).