1г 26хв
18+
4
    
  1 | 1  
 © Лора Вчерашнюк

Надмірна любов

- Ти плакала? Твої червоні

Очата і тремтять вуста…

Холодні, наче лід, долоні…

Де ти була?


- З минулого згадала, милий, 

Неначе навернулись хвилі, 

Заплакала…

Згадала, вийшла як з кімнати

Дитячих днів, 

Побачила батіг піднятий, 

Дівочий крик.


То Ганця наша, із дворових

Дівочих слуг, 

Матусі перейшла дорогу, 

Так, так, звичайно, випадково, 

Плат випав з рук.


Матуся, ніжна і ласкава, 

Зове зловісного упрАва, 

І той батіг дістав і право

Владарки над чужим життям

Явив.


Моє так кінчилось дитинство

Невинності, нічних дрімот, 

Життя доросле, лиховісне, 

Наче запруду прорвало.


Питала я свою сестричку, 

Що старша, чом, скажи мені, 

Хтось має право, наче вищий, 

Не так як в сні, 


Хтось має право бить, вбивати, 

І право захисту не має

Той, хто менший.


Що за Закон такий страшенний, 

Хто прийняв так, 

Хто розділив людей, злиденним

Хтось, світлий, став.


Бо сни мої являють світле

І сяюче людей життя, 

Що, наче перли у намисті, 

Піднялися від темин-дна.


Вони піднялися зраділо, 

Вони прославили життя, 

І Сонце колесом котилось, 

Так, від чола і до чола.


Сестра мене обійняла, 

Прошепотіла, щоб не чули:

- Дорогу, що людей від дна

До Сонця доведе, наруги


Спасе, є такий шлях.

- То ми спасемо і Ганнусю?

Я так хотіла, я, дівча, 

Що раптом так, от враз, зросла

Що стала свідком зла-наруги

Над людським правом до суда.


Я вчитись захотіла вправно, 

Мені назначили знавців, 

З наук великих, філософів –

Дитина вчилась говорить.


Я вчилась міркувать, потроху

Ставала вищою, зросла, 

І зрозуміла, що дорога

До справедливого суда


Терниста, але прохідна…

- Чому ж ти плачеш?

Ти зробила знедоленим стільки добра.

- Але не того я хотіла…

Любов надмірна – ціль моя.


- Любов надмірна? То можливо?

- Так, милий, маю я піти…

- Далеко? - Не дивись глузливо.

Тепер тут маєм розійтись.


І не дивись на мене сумно, 

Я скоро повернусь, чекай

Я лиш дізнаюсь, як розумно

Серця з’єднать.


- То ти про це? Любов, кохання!!!!

Та схаменись!

Було у нас двух мет єднання –

Красива ціль!


До Сонця поряд крокували, 

Вогонь палав, 

Мене ти Левом називала, 

Мене ти в піснях прославляла –

Тебе ласкав.


Ти збожеволіла, подруго!

Тебе підняв

До вогняного зірок круга, 

Алмаз – мій дар!


О, вірність, твердіть волі, духу!

Це все у нас, 

Царюєм ми удвох, потроху, 

Так, стане ширшою дорога, 

До Храму Знань!


- Дарунки всі твої доцільні

Я прийняла, 

І в Царство знань ввійшла з тобою, 

Царя знайшла.


Але спасіння тут не бачу, 

Замовк мій спів, 

Я бачу битву тут криваву

І знов батіг.


Ні-ні, мий милий, залишаю

Тебе, прийми, 

Мій вибір інший, не зростаю

Я тут. Кричи, 


Сварися, але то все марно –

Розум – хижак!

Доцільне, виміряне, вправне…

Для серця тьма.


Твоє і сонце, храми знання –

То лиш ступінь

До того, тої… істин Влади –

Храм всіх творінь –


То Царство над усім є Царством, 

І навіть Сонце там не владно, 

Вона – то Небо Царств усіх.


Іду до неї, хочу стріти

Ії і очі і вуста –

І лиш тоді я зможу жити

Під Сонцем Сяйв, під Сонцем Знань.


Скорився Розум, відступився, 

Сторожею не міг стоять, 

Душа взлетіла, де Скарбниця –

Де Сіть плете Любові Птиця, 

Щоб серце з серцем подать.


2026р.

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
Не знайдено або поки відсутні!