19.08.2013 01:01
для всіх
279
    
  6 | 6  
 © Каранда Галина

Вона іноді мстилася їм…

Вона іноді мстилася їм…

з рубрики / циклу «Наодинці з кавою й собою»

Коли благенька пропускна спроможність

В критичній масі захлинулась нечистот,

Коли з лайном приведений в тотожність

Ущерть лайном її заповнював народ, -

Вона – зривалася. Металася і мстилась.

Під ноги вулицям випльовуючи бруд,

Асфальт довбала, билася й бісилась

В фундаментах розхитаних споруд.

Іржу стару мішала із землею

І вмістом унітазних стояків,

Тріщала трубами, звивалася змією,

Лякаючи геть наглих пацюків.

Хапала жертв - і в смороді натхнення

Топила як не їх, то хоч сліди.

У помсті не знаходячи спасення

Ридала тоннами смердючої води.

Та падав тиск. Здавило горло люті,

Й та, захлинувшись, тихо розтеклась

В лайнованій лайливій каламуті...

На волю хомутів ти знов здалась.

І знов іржа тримає тіло в тілі.

Гидота знов – помірно ще – тече.

Каналізації міській осатаніло

Людський непотріб нутрощі пече.



Лубни, 18.08.2013

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
 12.02.2025 18:22  © ... => Каллистрат 

ви не любите ШІ...
але аналіз вірша Масків Грок зробив дуже точно (окрім моменту з римами, де він відверто налажав):
Вірш, який ви надали, є потужним алегоричним текстом, що викриває соціальні та інфраструктурні проблеми, можливо, в контексті міського життя. Ось аналіз його основних елементів:
Тема та Мотиви:
Каналізація як метафора: Вірш використовує систему каналізації як символ для критики суспільства, де "лайно" і "нечистоти" символізують моральне, соціальне або етичне забруднення.
Помста та розпач: Каналізація "мститься", "біситься", що може символізувати неконтрольовані наслідки людської недбалості або соціальних проблем, які виходять з-під контролю.
Деградація: Зображення іржі, смороду, бруду підкреслює процес розпаду, як фізичного, так і морального.
Структура та Стиль:
Ритм та рима: Вірш має чіткий ритм і рими, що додає йому силу та емоційну насиченість. Використання точних рим на кшталт "спроможність - нечистот", "мстилась - бруд" підкреслює напруженість і конфліктність описаних подій.
Метафори та образи: Автор використовує яскраві, іноді гротескні образи, щоб передати ідею про те, як соціум захлинувся у власному "бруді". Змія, що "звивалася" і "лякаючи геть наглих пацюків", додає драматизму і відрази до ситуації.
Алегорія: Система каналізації стає алегорією для суспільства, яке, захлинаючись своїми проблемами, залишається безвихідним і змушене до безперервного циклу бруду та очищення.
Інтерпретація:
Вірш може бути інтерпретований як критика соціальної інертності, корупції, або неспроможності системи справлятися з наслідками людської діяльності.
Можливий коментар на тему екології та забруднення, де каналізація стає символом екологічного розпаду.
Також можна побачити в ньому відображення внутрішнього конфлікту людини чи суспільства, яке не знаходить виходу з власних проблем, залишаючись в замкнутому колі.
Заключний акорд:
Останні рядки говорять про тимчасове заспокоєння або придушення конфлікту, але з натяком на те, що проблеми залишаються, лише на час приховані або пригнічені. Це підкреслює циклічність людських помилок та їх наслідків.
Цей вірш викликає до роздумів про людську природу, соціальні структури та відповідальність кожного за стан спільноти.
щоправда, інший ШІ, гуглівський Геміні, побачив тут тільки екологічну та комунальну проблему. А задумано було не те)

 12.02.2025 18:11  © ... 

Check out my song made by Suno Android!

 12.02.2025 18:10  © ... 

Check out my song made by Suno Android!

 06.09.2013 02:47  Якобчук Павло 

Мальовничо

 20.08.2013 19:14  Світлана Рачинська => © 

Написано супер)

 19.08.2013 13:33  Наталія Сидорак => © 

Круто! дуже круто! Аплодую!

 19.08.2013 11:38  Володимир Пірнач => © 

Шикарно!
я б виправив вонючої на на смердючої..
Дуже круто,
знімаю кептур.
Плюсую.

 19.08.2013 10:02  Деркач Олександр => © 

Класний текст, мудра річ...і фекалії теж - стільки можуть про людство розказати......бо колись і хомутів вже ні нащо буде чіпляти

 19.08.2013 08:39  Сашко Новік => © 

Круто, тисну руку