27.03.2020 16:22
18+
282
    
  4 | 4  
 © Надія Крайнюк

Як жагуче блищить вночі

Як жагуче блищить вночі

Автор Владимир Чёрный


Ах, как страстно блестит в Ночи


Ах, как страстно блестит в ночи,

В небе темном далекий Сириус.

Тупо греемся на печи:

Нас пугают коронавирусом.

Нас пугают, что мы умрем,

Нас разлучат на веки вечные.

Ива нежная под дождем

Вдруг повисла над Бесконечностью.

Как я буду ТАМ... без тебя?

Кто мне чай поднесет с малиною?

Кто так бережно и любя,

Занавески раздвинет синие?

Кто смешно так наморщит нос

И грудным засмеется голосом?

Кто над бездною алых роз,

Золотые распустит волосы?..


Переклад на українську: Крайнюк Надія


Як жагуче блищить вночі


Як жагуче блищить вночі

В темнім небі далекий Сіріус.

Тупо гріємось на печі:

Нас лякають коронавірусом.

Нас лякають, що ми помрем,

Нас розлучать, попри смиренності…

І чекатиме нас Едем

В невідомій нам Нескінченності.

Як без тебе я буду ТАМ?

Хто подасть мені чай з малиною?

Хто, вклоняючись небесам,

ТАМ розсуне фіранки синії?

Хто наморщить свій ніс всерйоз

І грудним засміється голосом?

Хто над прірвою жовтих роз

Золотими здивує косами?..

21. 03. 2020 рік

Картинка з інтернетуСмт Шевченкове, 21. 03. 2020 рік

Візьміть участь в обговоренні

+++ +++
  • Зберегти, як скаргу
 30.03.2020 17:14  Борис Костинський => © 

Надя, я не бачу ніяких причин для твоєї образи, але, в той самий час, я абсолютно спокійно сприймаю твою позицію. :-) Борис Костинський ЗАВЖДИ йде власним шляхом, ніколи не звертаючи уваги ні на що і ні на кого! Omen!

 30.03.2020 11:34  © ... => Борис Костинський 

Дуже прошу більше не заходити на мою сторінку. Я не хочу мати з тобою ніяких справ.

 29.03.2020 23:20  Борис Костинський => © 

А хіба я СПАПЛЮЖИВ отого графомана-режисера чи тебе - радянську вчительку з величезним стажем викладання в радянській школі? Та боронь Боже! :-) Всі мої тези: 1. Вірш пана режисера - відвертий КІТЧ. 2. Популяризація кітчу з твого боку здається мені бажанням бути гарною для людини, з котрою ти частенько спілкуєшся(він же те читає).
Інакше я не розумію, для чого тобі було витрачати час на оце реальне гімно, котре всякий, більш-менш обізнаний у поезії, не став би навіть і читати до кінця, не те, що перекладати українською! Ото і усе! Просто і чітко! :-)

 29.03.2020 21:16  © ... => Борис Костинський 

Борю, хто дав тобі право розписуватися за мене і характеризувати мій вишкіл? В чому він проявився у мене? Я ніколи (тобі вже про це писала) ні перед ким не гнулась, сама пробивала собі дорогу в житті. Під час навчання у ВУЗі хотіла вступити в ряди КПРС (на вимогу своєї мами, яка весь говорила, що без партії у мене не буде можливості отримати від життя все, що треба), але мені відмовили, мотивуючи тим, що ще не доросла до цього. А пізніше, коли я на все подивилася своїми очима і зрозуміла що і до чого, в партію не захотіла йти, як мене туди не тягнули. Ніколи не була комсомольським лідером, не була в партії. То ж не треба мені закидати. «Довжелезний вишкіл радянською системою освіти, в котрій пані варилася не одне десятиліття, вельми відчутно позначився на свідомості пані Надії». Про що ти думав, коли оце писав? Так ти, чого доброго, ще яничаркою мене назвеш. І взагалі, що ти мав на увазі? Я так, як і ти, не жалкую за СРСР. У мене дуже мало тоді було гарного в житті. І про яку дружбу ти говориш? Я з цією людиною не дружу. Мені від тієї людини нічого не треба також, як і від тебе. Я у всіх відношеннях дуже незалежна. І нікому нічим не зобов’язана, окрім тих, хто морально і матеріально мене підтримав у тяжку хвилину. А що стосується вірша, то я вбачила в ньому гірку іронію на ту ситуацію, в якій опинилися ми всі. Причому, в страшній ситуації. Оце і все. Більш нічого тут не було. І не треба паплюжити людину, яку ти не знаєш.

 29.03.2020 21:01  © ... => Анатолій Костенюк 

Дякую, пане Анатолію, за підтримку, коментар, оцінку.
А з паном Борисом іноді сваримося. Це правда. Як буду миритися, запросимо третім! :-)

 28.03.2020 19:29  Борис Костинський => Анатолій Костенюк 

Навзаєм, пане Анатолію! :-)

 28.03.2020 17:44  Анатолій Костенюк => Борис Костинський 

Вітаю, пане Борисе! Дякую за допис))

 28.03.2020 17:15  Борис Костинський => Анатолій Костенюк 

Пане Анатолію, не так давно на один з Ваших віршів я написав абсолютно компліментарний відгук, бо було за що! Себто, Ви особисто переконалися, що Борис Костинський говорить ЩИРО і про те, що він РЕАЛЬНО ВІДЧУВАЄ. Стосовно ж пані Надії, то вона дуже обдарована людина, але... Довжелезний вишкіл радянською системою освіти, в котрій пані варилася не одне десятиліття, вельми відчутно позначився на свідомості пані Надії. Повірити у те, що пані Надія з її добрячим літературним смаком не бачила, якої якості текст вона узялася популяризувати, я не можу. Але в те, що заради дружби з гарною людинкою таке могло статися - вірю. Особисто я - тотально інший, бо за Совка був у доволі серйозній конфронтації з системою і навіть тоді, коли мільйони совків лизали дупу КПРС, я писав антирадянщину, за що і мав бесіди з КГБ. Але той час - позаду. Я і такі. як я, перемогли Совок! Я не шкодую за СРСР! І я не можу стати іншим. Тим більше зараз, коли в тім вже ніякої потреби нема! Слоган Бориса Костинського: "ПРАВДА!" Так, це більш, ніж тяжка позиція, але інакше я вже не можу. Інакше - те значить дивитися на себе у дзеркало і казати собі: "Але ти, Борисе, виглядаєш огидно..." Боже, що може бути гірше, коли ти сам себе зневажаєш?!

 28.03.2020 14:52  Борис Костинський => © 

Надя, так я ж не через злобу, а ІСТИНИ заради! :-) А те, що після моїх відгуків повністю негодящі віршики не будуть засмічувати простір Мережі - дуже добре! Надя, ти ж знаєш, Борис Костинський - гарний дядечка, але він з дитинства не вміє лити єлей та медок там, де нема за що. ПРАВДА - мій бренд!

 28.03.2020 10:56  Анатолій Костенюк => © 

Прекрасний переклад, пані Надіє. Як на мене - кращий за оригінал - ніжніший...
За чаркою замирення з паном Борисом третім буду)))

 28.03.2020 09:15  © ... => Борис Костинський 

Ну чого ти вчепився в той кітч? Сіріус і піч — прислухайся, як романтично. :-) :-) :-) Не подобається, пройди мимо. Ото халепа. ***На вкус и цвет... Борю, заспокойся, ради Бога. Робити нічого?
***До речі, після твоїх коментів, часто так буває, вже ніхто і нічого не пише. Не знаєш, чому?
У тебе й посилання на радіо не відкрилося, а у людей відкривається. Чому?
Не подобається, то й не зупиняйся, йди мовчки далі. Тебе ж ніхто не примушує читати та ще й щось писати. Мені від тебе нічого не треба. Будь здоровий!

 28.03.2020 04:32  Борис Костинський => © 

Ну от дивись: притяг Сіріус, аби якось зримувати з коронавірусом. Це лізе в очі і сходу дратує. Тоді, прямо з далечезного Сіріуса впав на... піч. О, Боже! Звідки в режисера БК селища Шевченкове узялася піч? :-))) Це виглядає так само притягнутим у вірш за вуха. Ну, а далі пан режисер видавлює сльозу і починає у стилі дворового барда гнати дифірамби коханій... Так, це зворушливо, але відганяє шансоном. ;-) І - тримайте мене! - все завершується "бездною алых роз" та "золотыми косами" - страшенні кліше!. Ясна річ, що на Стіхі.ру таке може навіть потрапити у топ-рейтинг, але... Ой, та й годі! :-)

 27.03.2020 19:09  © ... => Борис Костинський 

Він не директор, а режисер. Віршик в тему. Все нормально. Чого ти в нього вчепився? :-) Ага, за гроші переклала. :-)

 27.03.2020 18:16  Борис Костинський => © 

Надя, здається, це той самий директор БК з Шевченкового? :-) Я вже казав колись, що він, можливо, гарна людина, але пише ВКРАЙ слабко! Римує нормально, але... Надя, він шурує відвертий кітч. Твої справи, але я б ТАКЕ не переводив навіть і за гроші... :-)