26.10.2019 21:28
for all
128 views
    
rating 5 | 5 usr.
 © Надія Крайнюк

Осінь

Осінь

Переклад: Надія Крайнюк

Осінь


Плаче сумуючи осінь, 

Плаття зронивши своє.

Вітер бездумно відносить

Щастя її і моє.

Досвіту жде не діждеться.

Холодно… Зблідла, тремтить.

Вся в золочених браслетах, 

Млою сповита лежить.


!9. 09. 2019 рік

Картинка з інтернету

***

Оригінал. Автор Володимир Чорний

Осень


Плачет туманная Осень, 

Платье роняя своё.

Ветер бездумно уносит

Жёлтые крылья её.

И, дожидаясь рассвета, 

Бледная Осень дрожит.

Вся в золочённых браслетах

В дымке багровой лежит. Смт Шевченкове, !9. 09. 2019 рік

Обговорення

Візьміть участь в обговоренні

  • Поскаржитись
 29.10.2019 18:15  © ... => Липа Ольга - Душа Українки 

Дякую за приємний коментар! Щасти Вам, Олю! 

 29.10.2019 14:28  Липа Ольга - Душа Ук... => © 

Гарний переклад!!!))
Дійсно живий, одухотворений вірш... плід істинного Натхнення!!! Щастя, Любові, Краси і всіх Благ!
З повагою!!! 

 27.10.2019 20:49  © ... => Борис Костинський 

Від тих крил і я була не в захваті. А про плаття, можливо, й правильно.  

 27.10.2019 20:22  Борис Костинський => © 

Ну, то так, Надя, - аматори, такі аматори... Шурують про "золоту осінь", котра летить на "жовтих крилах" і зовсім без плаття. :-))) 

 27.10.2019 20:07  © ... => Борис Костинський 

Борю, треба не забувати, що на літсайтах друкують свої твори поети-аматори. І їм майже всім без вийнятку здається, що їхні твори гарні. Кожний пише так, як уміє. І на таких сайтах (правильно ти пишеш) ніхто не робить "ПРОФЕСІЙНІ розбори літературних творів". Це твої слова. Є один сайт, на якому автори можуть навіть попросити маститих поетів чи редакторів зробити такий розбір.  

 27.10.2019 16:14  Борис Костинський => © 

Надя, конкретно ти - доволі справедлива людина. Тут питань в мене немає. Але на усіх літсайтах домінують лише два різновиди стосунків: улесливість, з одного боку, і хамство, з другого. Спокійних та реально об`єктивних відгуків майже ніде не зустрінеш. Писати ПРОФЕСІЙНІ розбори літературних творів - фах. На літсайтах літфахівців, як правило, не буває. Я в цьому "компоті" вже 10 років і давно вирішив для себе, що писати солодощі на слабенькі твори ніколи не буду. Але і вбивати жорсткими відгуками теж не хочу,...

 27.10.2019 11:00  © ... => Борис Костинський 

Ну що ж, все правильно. Дякую! Оці твої слова зачепили: "керуючись примітивним бажанням підсластитись "своїй людинці". Я ніколи ні перед ким не плазую. Допомогти можу, підказати можу, але "підслащуватись" — ні в якому разі. Це не про мене. Можливо я тебе неправильно зрозуміла? Але подумала саме так.  

 26.10.2019 23:30  Борис Костинський => © 

Надя, я б не сказав, що я такий вже прямолінійний - єврей за його генетикою не може бути абсолютно прямим - інакше не перемогли би усіх своїх ворогів та не вижили би впродовж тисячоліть. :-))) Але! Є ЧЕРВОНІ ЛІНІЇ, котрі ПОРЯДНА людина на має права перетинати. Якщо я бачу ВІДВЕРТУ мурУ, то надрипати під нею слова захвату, керуючись примітивним бажанням підсластитись "своїй людинці", то є, попри все, ще й доволі нерозумною річчю, бо колись хтось на цей вірш сказав би тобі те, що сказав я, і ти би подумала, що Борис Костинський - огидний крутій, з котрим не варто спілкуватись. Надя, я ціную мою репутацію та думку про мене тих, з ким звела мене доля. 

 26.10.2019 22:50  © ... => Борис Костинський 

От за що я тебе поважаю, так це за твою прямолінійність. Я теж не люблю штампів, затертих слів і виразів. Ну так мене потягнуло зліпити тут свою родзинку. Подивилася трішечки по-другому на цей віршик.
Дякую тобі за коментар.
А пан дійсно щира людина. Режисер.  

 26.10.2019 22:32  Борис Костинський => © 

Твій переклад має право на існування, але віршик пана Чорного не є чимось таким, що треба було би популяризувати. Рима "своё-её", абсолютний штамп про осінь, котра втрачає своє вбрання(у автора це "платье"). "Жёлтые крылья", "золочёные браслеты", "багровая дымка" - набір традиційних "осінніх" штампів тисяч і тисяч віршів авторів-аматорів. І всі ці ляпи у ВСЬОГО восьми рядках! Надя, мені шкода, бо вельми можливо, що пан Чорний - дуже мила та щира людина, але цей опус має рівень стіннівки в якійсь середній містечковій школі. :-))) Взагалі, "сезонні" вірші - СТРАШЕННО важка річ, бо на цю тему вже висловилися такі гіганти поезії, що кожному, хто націлився описувати природу в різні її періоди, треба тисячу разів подумати, перед тим, як вдатися до шкрябання ручкою на папері. :-))) Як на мене, то краще промовчати зовсім, ніж бовкнути дурницю і викликати криві усмішки в слухачів.