На Коропецьких усипальнях... — Вірш
© ЗельдЧерез рови, кущі шипшини, На «Хандерисовий Арбат» Підставивши до сонця спини, Ми поверталися назад. На Коропецьких усипальнях, Де спочивають Каганці, ...
Через рови, кущі шипшини, На «Хандерисовий Арбат» Підставивши до сонця спини, Ми поверталися назад. На Коропецьких усипальнях, Де спочивають Каганці, ...
29 сентября 1986 года первыми начали работы в 8 часов утра воины отдельного механизированного полка гражданской обороны. Все прибыли переодетыми, и каждый имел ...
Чорнобиль. Ще ятриться рана й досі У розмаїтті календарних дат. Десятки літ ослабити не в змозі Величини і болю марних втрат.
Чорнобиль - це не лише трагедія та біль. Це історичний наслідок німецького атомного проекту, що співпав в просторі і часі з ерою нацистів та розквітом третього...
Чорнобиль - чорна біль у Неньки-України, Із страхом й сумом пам`ятає світ і нині
Леле, хрести - до вирію, Наче лелеча суть. Нищечком чую: "Вірую". Ріже повітря ртуть. Лине покров з офірою. В зоні відчужень хтось Звірам гріхи сповіду...
Тридцять літ проминуло – триває і досі війна... Од тих пір, як Чорнобиль зірвався – Зоря Полинова... Щем у серці відлунює, срібна вібрує струна: Коло...
Неначе безсмертні боги пірнали в шалений вогонь, крізь призму мовчання, крізь призму тривоги, крізь призму болю.
А там, унизу, у місті Життя буяє усюди: Дерева, птахи і звірі Панують, де жили люди.
Коли на Прип’яті люд мирно спав, Й ніщо не натякало на тривогу Нечистий лиха людству зажадав – На вічну смерть прирік живу природу.
1 травня 1986 року Прокинулась від дивної тиші. Повела вухом…Не чути кроків ні Хазяйки, ні Хазяїна… У ніс вдарив колючий запах Біди!
В вітрі стронцію і йоду Перевищено в стократ, Та наказано народу Вийти дружно на парад!
Чорнобильський привид повсюди блукає Загрозливо лапи підніс Він в нас не стріляє, не ріже, не палить Не б`є, не пуска під укіс.
Самотність. Тиша. Чорне небо. Пустеля. Вічність. Смерть і жах. Недоля. Зло. В житті потреба. Аварія. Біда. Удар.
Мовчать слова, як квіти обеліскам! Хвилиною мовчання вшанувать Зосталось мертвих рідних, близьких. Чорнобильського болю не пізнать.
Цвітом вся покрилась У лузі калина, Тяжко зажурилась Моя Україна. Гірко затужила Слізно заридала, Ох і тяжка доля Знов її спіткала.
Пророцтво чи пересторогу Звела поетова рука? Ми до сих пір не знає то΄го, Хоч правда, як полин гірка.
Слово Чорнобиль, нам страшно згадати І час затирає зчорнілі сліди. В печальній задумі стурбована мати, Синам постарілим, як може годить.
Гіркий полин, росте терпкий - Незнана вся у нім дорога. Неспокій, сум, та жаль дзвінкий, Живе ньому біль-тривога.
Заклякло часу полотно Тут вітер-привид б’є по стінах. Здається все було давно: Епохи пам’ятник, руїна.
Прохолодно. В латках снігу плащ землі, і місто це завжди стрічає пусткою, раз-по-раз кашляє воронячими згустками
Ти тільки уяви: Ось ти живеш, працюєш, І любиш дім, що сам побудував. Садок плекаєш, Внуків вже плануєш. Сяких-таких хоч статків, та надбав.
Занедбаний, самотній, таємничий, розкинувся у просторі часів, кому ти пам`ятник, життю чи смерті, нікому не розкажеш своїх снів.
Хай скрегіт й плач стражденної землі Досягне й хмар, і сонця, й неба, й Бога. Хай пом’януться дні, коли діди Наші топтали ті важкі дороги.
Вот полночь пришла, И нужно держаться с последних. Держаться с последних, Дабы дожить до «весны»...
Чорнобиля прозорі кігті Торкнулися усіх усюд, У тих вчепилися смертельно, Хто прибирав за гадом бруд.
Чорнобиль. В руїнах реактор курить, Полин обплітає могилу. Вдалося чи ні саркофагом скорить Страшну неприборкану силу?
Дрімає ліс рудий на схилі. Він бачить в снах зелені хвилі Й морозні аромати хвої...
Мов вісники минулої епохи,Мов дзеркало, в якому час, майбутнє.Відлуння, і присутність катастрофи –Крізь призму їх - минуле те, відчутне.
Б`ють дзвони. Протяжно, звучно, по всій Україні. Б`ють на сполох. Тужно линуть удалечінь, піднімаючи з глибини душі ті відчуття, що були майже поховані у віках ...